RUDAR U DERBIJU POBIJEDIO POLET 3-1 !

Odigran je i dugo očekivani derbi  međimurskih trećeligaša Rudara i poleta u lijepom ambijentu pred oko 700 gledatelja. Gledali smo vrlo živu i dinamičnu igru

u kojoj se je bolje snašao domaćin i  zasluženo pobijedio sa 3:1, poluvrijeme 2:1.
Od samog početka domaćin je krenuo nekako bojažljivo oslanjajući se  na svoje brze kontranapade. Gosti su u tom periodu igre imali loptu više u posjedu, ali nisu stvarali neke ozbiljnije prilike. Nakon jedne brze konrte domaćina, mala majstorija

najboljeg rudarovog strijelca i u 10. minuti Dario Šoltić dovodi Rudar u zasluženo vodstvo od 1:0.To kao da je probudilo domaćina i akcije im postaju puno organiziranije i ozbiljnije pred golom gostiju. Tako u 26 minuti nakon zaista prekrasno odigrane akcije Vurušić B. pogađa  prečku ,a u nastavku povisuje rezultat na 2:0. To sigurna vodstvo uspavalo je domaćina te gosti ponovo preuzimaju inicijativu i sve opasnije ugrožavaju gol Rudara . Nije dugo trebalo da im se ta inicijativa isplati. Nakon jednog prekršaja domaćina dosuđen je slobodan udarac  u korist gostiju negdje  na oko 30 m od vratiju golmana Rajfa. Udarac je izveo Horvat Matija, a lopta je na opće iznenađenje završila u mreži Rudara. Tako je poluvrijeme završilo 2:1 u korist domaćina

Nakon odmora obje ekipe su izašle na teren sa vrlo jasnom željom da ostvare svoje zacrtane ciljeve, Rudar da poveća vodstvo ,a gosti da čim prije izjednače rezultat. Tako da se cijelo drugo poluvrijeme vodila izjednačena bitka sa većim posjedom lopte domaćina te puno opasnijim akcijama prema vratima gostujućeg Vratara Ivana Đurkina. U 58. minuti lijepi dribling i varka M.Šoltića, te jako lijep udarac u vrata nemoćnog gostujućeg vratara dovodi Rudar u vodstvo od  3:1.

Nakon  tog povećanja vodstva polako su potonule lađe gostiju i domaćin mirno privodi utakmicu kraju, iako još treba istaći veliku šansu gostiju u posljednjim minutama utakmice te odličnu reakciju domaćeg vratara Rajfa.

Tim rezultatom od 3:1 završava ova lijepa i dinamična utakmica sa puno gledatelja,

a ono što posebno moramo istaći je veoma fer  i korektnu igru obje ekipe kao i jako, jako korektno ponašanje navijača jedne i druge ekipe što u nekim drugim derbijima ova dva kluba nije bio slučaj. Istaknimo još da je na ovoj utakmici sudac Špoljarić podijelio osam žutih kartona, od toga sedam zbog preoštre igre ,a jedan zbog prigovora. Što se samog suđenja tiče možemo slobodno reći da smo vidjeli  i boljih u ovih dosada šest odigranih kola.
Za kraj da čujemo što o samom derbiju misli trener domaćina Anton Srša:

„Odigran je jedan pravi dinamični derbi pun žustrine u kojem smo mi na početku utakmice djelovali malo bojažljivo, ali to je derbi i nismo htjeli srljati, bili smo oprezni i čekali svoju šansu. Zabili smo dva lijepa gola te se malo opustili što su gosti iskoristili zabili lijep gol iz slobodnjaka s tim da ne želimo sda ulaziti u to  čija je to krivica. Gosti su nam zatvorili desnu stranu te nam onemogućili prodore Novaka Filipa. No mi smo tada igru više preorijentirali na Darija koji je pomoću svojih povratnih lopti odlično proigravao svoje suigrače. Još jedan segment igre moram naglasiti, a to je igra zadnje linije posebno stoperskog para Zadravec-Šprajc. Stvarno odlična igra zadnje linije..

Slijedeću utakmicu Rudar gostuje u Virju slijedeće subote protiv Podravca ,a utakmica se igra u 16 sati.