RUDAR I PO KIŠI NAPUNIO MREŽU ČUKOVCA ! (piše Zlatko Rihtarec,foto Tin Tomanić)

NK “RUDAR”M.Središće –  NK “ČUKOVEC 77 ” Čukovec    4 – 0

Igralište: Šoderka        Vrijeme :kišovito                Teren: pripremljen                   Početak utakmice ;  17,30 sati      Gledatelja:100

SucI:  Horvat Marin                   1.pomoćni sudac: Fažon Toni                     2.pomoćni sudac:Jakovljev

Postave momčadi :    NK  “RUDAR”                            NK“ ČUKOVEC“

1.Rajf Mario                                                                           1.Lehki Darko

2.Vurušić Sandro                                                                    2.Mesarić Danijel

4.Kovačić Alen (82 Knežević Hrvoja)                                         3.Vuk Gordan

6.Vuri Nino                                                                             5.Mihoci Dominik

10.Šoltić Dario (86 Smolković Igor)                                             6.Špoljar Davor

11.Novak Filip                                                                           7.Vuk Admin

14.Rožman Luka                                                                      8.Anderlin Mladen

16.Horvat Patrik (76 Simun Tomica)                                           9.Vukina Dražen

17.Šoltić Nikola                                                                     10.Markač Dino

18.Žganec Mario                                                                    11.Herc Dino (50 Poljak Miroslav)

20.Šoltić Marko                                                                     17.Bradarić Saša
           —————————————————————————————————————————————————————

21.Rajf Robert                                                                        12.Lipić Franjo

3.Simun Tomica                                                                    15.Poljak Miroslav

5.Smolković Igor

9.Knežević Hrvoja

Trener:Srša Anton                                                                           Mihoci Dominik

Strijelci: 1-0 Horvat Patrik  (62) 2-0 Šoltić Dario (69) 3-0  Šoltić Dario  (82)  4-0 Knežević Hrvoja

Igrač utakmice: ŠOLTIĆ DARIO

U veoma važnoj utakmici po vrlo teškim vremenskim uvjetima ali dobro pripremljenom terenu  Rudar je uspio pobijediti vrlo dobru ekipu iz Čukovca na kraju vrlo uvjerljivo sa 4:0.

Ekipa  Rudara ušla je u utakmicu sa vrlo  jakim motivom i željom za pobjedom. Iako znatno oslabljeni zbog ne igranja trojice standardnih igrača (Zadravec Matija i Županec Matija

suspendirani zbog kartona, Šprajc Nino -ozljeda) ekipa Rudara krenula je prema golu protivnika da čim prije postigne  zgoditak i riješi utakmicu. U toj velikoj želji na teškom terenu  radili su pogreške što je u protunapadima koristila ekipa Čukovca te stvarala

opasne situacije ispred domaćeg vratara. Rudar  je prvi imao šansu za postizanje zgoditka no nije uspio.

.Gosti propuštaju realizirati tri vrlo izgledne situacije za postizanje zgoditka što će im se osvetiti u drugom poluvremenu.U prvom dijelu igrači Rudara su imali više u posjedu loptu, ali su

gosti imali izglednije situacije. Bez postignutog zgoditka završava prvo poluvrijeme čime po našoj procijeni mora biti zadovoljniji domaćin.

U drugo poluvrijeme ekipa Rudara ulazi daleko odlučnije i konkretnije te stalno opsjeda gol gostiju.Takav pristup, a vjerojatno i upozorenje trenera Antona Srše na ozbiljnost pristupa samoj utakmici brzo je urodilo plodom. Naime  u 62 minuti utakmice nakon odličnog nabacivanja u kazneni prostor Daria Šoltića, na odbijenu loptu odlično skače Patrik Horvat i posprema  je glavom u protivničku mrežu

Poslije toga dolazi najljepši period utakmice sa dva postignuta eurogola od strane domaće desetke Daria  Šoltića. Prvo  je u 69 minuti postigao prekrasan eurogol iz slobodnog udarca gdje se lopta od stative odbila u gol nemoćnog vratara gostiju Lehkija.Nije se dugo čekalo i na drugi prekrasan zgoditak Daria Šoltića iz slobodnog  udarca u 82 minuti gdje je lopta samo skliznula od prečke u mrežu,  gdje vratar gostiju nije mogao puno učiniti. Uspjeli su gosti postići zgoditak ali je on opravdano poništen zbog zaleđa. Nakon tog trećeg zgoditka domaćina gosti se predaju te Rudar preko Knežević

Hrvoja postiže još jedan lijep zgoditak. Primio je loptu na prsa te prekrasnim lobom zabija za 4:0 u 86 minuti utakmice.Samo  još da spomenemo da  je asistent i za taj četvrti gol bio Šoltić Dario.

Rezultat utakmice je bio vrlo uvjerljiv za ekipu Rudara  ali moramo  istaknuti da su se gosti dugo opirali nasrtajima domaćina.

Na kraju moramo iistaknuti vrlo požrtvovanu igru domaćina koji se nisu predavali  kada ih lopta baš i nije htjela.Čestitke svim igračima Rudara kao i treneru  Srši, ali jedno ime moramo danas izdvojiti. A to je ime Šoltić Daria koji je stvarno odigrao jednu odličnu utakmicu.

Ovom pobjedom Rudar je zadržao drugu poziciju koja ga vodi u kvalifikacije za ulazak u  3.HNL sjever. Poželimo im puno sreće u slijedećem kolu gdje gostuju kod Slobode u Slakovcu. Susret se igra 01.06.2013. u 17,30 sati.