FOTO KUP MNS – Rudar mirno prošao Spartak iz Male Subotice, Plavi iz Peklenice eliminirali trećeligaša iz Nedelišća

Danas su odigrane utakmice 1/16 Finala Međimurskog nogometnog Kupa. Preostali klubovi u Kupu s područja Grada Mursko Središće Rudar i Plavi iz Peklenice odlično su odradili svoje utakmice i plasirali se u 1/8 Finala Kupa.

SPARTAK – RUDAR 0:3(0:1)

Rudar je svoju utakmicu igrao u Maloj Subotici gdje ga je čekao međimurski Premier ligaš Spartak.
Sama utakmica pružila nam je ono što smo i očekivali. Rudara koji je mirnom utakmicom pokušao doći do željenog rezultata i domaćina koji pokušao dokazati i proći više rangiranu ekipu što je i sasvim normalno.
Prvi dio utakmice nije bilo nekih izrazitih prigoda Rudar je preko Janušića uputio u 10. minuti no bezrezultata. Drugi udarac prema domaćim vratima uputio je u 30. minuti Ivančić, a Kevin Nedeljko odbijenu loptu od domaćeg vratara iz blizine posprema u mrežu za vodstvo od 0:1.
Domaćin u tom prvom dijelu potpuno bezopasan po vrata Rudarevog vratara Kodbe.
U drugi dio Rudar ulaze s dvije promjene izlaze Janušić i Ivančić, a ulaze Ratajec i Rihtarec.
Već u 60. minuti pokazalo se da je trener pogodio jer nakon brzo odigrane kontre Petar Ratajec lažnjakom izbacuje iz igre domaćeg igrača i i svrha šesnaest metar pogađa malu mrežicu nemoćnog domaćeg vratara Posavca za vodstvo Rudara od 0:2.
Nakon toga i domaćini u kratkom periodu promašuju dvije lijepe prigode prvo udarac odlazi iznad Kodbinih vratiju dok u drugoj prigodi pogađaju stativu.
Konačan rezultat utakmice od 0:3 u 66. minuti postavlja David Jurak. Nakon toga imao je Rudar još
dvije lijepe prigode prvo Petar Ratajec pogađa prečku, a zatim udarac Borne Rihtarca refleksno brani domaći vratar Posavec.
Na kraju sigurna i zaslužena pobjeda Rudara .

PLAVI – NEDELIŠĆE 1:1(PEN 5:4)(0:0)
Plavi iz Peklenice postigli su zaista lijep uspjeh eliminiravši na svojim Pocurkama trećeligaša iz Nedelišća.
Prema delegatu utakmice Željku Kovačiću gosti su imali cijelu utakmicu terensku inicijativu ali bez učinkovitosti, dok se domaćin bazirao na discipliniranoj i organiziranoj obrani.
Nedelišće je ipak uspjelo povesti u 79. minuti s 0:1 preko Matheusa, no Plavi se nisu predavali te su u 89. minuti uspjeli poravnati rezultat na 1:1 nakon greške gostujuće obrane, a strijelac je bio Fran Debelec.
U izvođenju kaznenih igrači Plavih su bili mirniji i precizniji te se boljim izvođenjem istih plasirali u slijedeće kolo Kupa.
Čestitke Rudaru i Plavima na daljnjem plasmanu.