Plavi pred kraj utakmice pokleknuli u Sv. Jurju na Bregu

Unatoč dobroj igri Plavi se ipak nisu uspjeli vratiti sa bodovima s gostovanja kod Venere PMP. Pred oko 200 gledatelja Venera i Plavi odigrali su vrlo zanimljivu i  efikasnu utakmicu. Domaćini su poveli u 27. minuti utakmice zgoditkom Maria Pintarića. Rezultatom 1:0 za domaćina otišlo se na odmor.

U drugom dijelu gledatelji su vidjeli puno zanimljiviju i napetiju utakmicu, te su u tom razdoblju postignuta čak četiri zgoditka. Plavi su u samo pet minuta preokrenuli utakmicu i domaćina stavili pred velike probleme. Prvo je u 56. minuti  Petar Kovač poravnao rezultat, da bi samo pet minuta kasnije  u u 61. minuti kapetan Plavi Tomica Nerer doveo Plave u zasluženo vodstvo od 1:2. Šteta što Plavi nisu duže uspjeli zadržati taj povoljan rezultat jer bi se onda možda kući vratili i sa ponekim bodom. Sudac Rodrigue u 65. minuti  dosuđuje kazneni udarac u korist domaćina, kojeg koristi opet Mario Pintarić te poravnava na 2:2. Prema mišljenju delagata utakmice Božidara Kolarića kazneni udarac je dosuđen pravilno, a sudačka trojka pohvaljena za suđenje na ovoj zahtjevnoj utakmici.

Kada su se Plavi već  polako počeli nadati mogućem bodu u 86. minuti domaćini postižu još jedan zgoditak preko Lovro Tome za 3:2 te upisuju sva tri boda. Šteta, mogli su plavi i bolje proći, a i zaslužili su. No tako je to jedanput imaš malo više sreće, jedanput manje. Nogomet je to.

No Plavi pred sobom ove srijede imaju puno veći izazov. Naime u 1/8 finala Kupa NSM domaćini su četvrtoligašu Slogi iz Čakovca. Ovo je zaista lijepa prilika da učine još jedan podvig te brzo zaborave ovaj poraz kod Venere. Utakmica u kupu igra se u srijedu na igralištu Pocurke u Peklenici sa početkom u 16,30 sati.

Venera PMP – Plavi (Peklenica) 3:2 (1:0)

2.međimurska liga skupina“B“    Sveti Juraj na Bregu   24.09.2017.god.  6.kolo

Suci: Casimir Rodrigue, Morano Vlah,Mario Horvat

Delegat: Božidar Kolarić

Gledatelja: 200

Strijelci: 1:0 27′ Pintarić, 1:1 56′ Kovač,  1:2 61′ Nerer,  2:2 65′ Pintarić (KU), 3:2 86′ Toma