Održan 16. memorijalni malonogometni turnir i kros utrka “Željko Murk”

U petak, 15. veljače u jutarnjim satima u sportskoj dvorani Policijske uprave međimurske, održan je tradicionalni 16. memorijalni malonogometni turnir „Željko Murk”.

Na turniru okupile su se ekipe svih ustrojstvenih jedinica Policijske uprave međimurske te malonogometne ekipe Mjesnog odbora Mihovljan, Grada Čakovca i Međimurske županije.

U finalnoj utakmici pobjednički pehar osvojila je ekipa Postaje prometne policije Čakovec, ustrojstvene jedinice u kojoj je radio pokojni Željko Murk, pobijedivši ekipu Policijske postaje Mursko Središće sa rezultatom 3:1. Pobjednički pehar predao je Danijel Mikulić, voditelj službe kriminalističke policije Policijske uprave međimurske.

U subotu, 16. veljače s početkom u 10 sati Policijska uprava međimurska, policijska udruga IPA Međimurje i Udruga hrvatskih vojnih invalida domovinskog rata – Čakovec, u suradnji s Atletskim klubom „Međimurje“ Čakovec,  povodom 16. godišnjice pogibelji hrvatskog branitelja i policajca, Željka Murka, organizirali su kros utrku u Gornjem Kuršancu na obali rijeke Drave. Sudjelovalo je 101 trkač te je apsolutni pobjednik bio član AK Međimurje, Mladen Ignac. U kategoriji žena – građanstvo, pobijedila je članica TK Rudar, Martina Bezek. Pripadnica Hrvatske vojske, Sanja Đapić Štriga bila najbolja u kategoriji policija, vojska i vatrogasci dok je u istoj kategoriji kod muškaraca pobijedio Darko Bedenec iz DVD Bedenec.

Sav prihod od kotizacije i dobrovoljnih prilog bit će uplaćen na račun Zaklade policijske solidarnosti te se trkačima zahvalio na sudjelovanju, načelnik PU međimurske i član UO Zaklade, Ivan Sokač.

Iako je prošlo 16 godina od tragične pogibije Željka Murka, Policijska uprava međimurska i na ove načine nastoji održati sjećanje na policijskog službenika koji je život izgubio obavljajući svoj posao.