“Volim nogomet 2022.” Čakovec – konačni rezultati

ŽNK  Međimurje Čakovec i ove godine organizirao je jedinstven i tradicionalan peti po redu međunarodni nogometni turnir za djevojčice   “VOLIM NOGOMET 2022”

Osnovni ciljevi  Međunarodnog nogometnog turnira za djevojčice su promocija ženskog nogometa, doprinos  podizanju svijesti o ženskom nogometu u Hrvatskoj i regiji te podizanje ravnopravnosti među spolovima u nogometu.

Turnir je MEĐUNARODNOG karaktera i održao  se u dvije kategorije  WU-13 i WU-15

WU-13 (igračice rođene 01.01.2009. i mlađe)
WU-15 (igračice rođene 01.01.2007. i mlađe)

Turnir   se održao 27. i 28.08.2022.na stadionu SRC Mladost Čakovec.

Prvi dan 27.08.2022. utakmice po skupinama.

Drugi dan 28.08.2022. glavni dio turnira + utješni dio turnira.

Ove godine  na turniru je sudjelovalo 24 ekipa iz 4 zemalja (Bosna i Hercegovina, Slovenija, Srbija i Hrvatska) te ukupno preko  400 igračica.

U nastavku konačni poredak, najbolje pojedinke te rezultati završnog djela turnira.

U konkurenciji WU-15 1. mjesto osvojila je ekipa ŽNK Osijeka koja je u finalu pobijedila ekipu ŽNK Agrama nakon raspucavanja deveteraca (2:3) s obzirom da je rezultat završio 0:0. U utakmici za 3. mjesto ekipa ŽFK Sarajeva također je nakon rezultata 0:0 pobijedila ekipu ŽNK Istre 1961 u raspucavanju deveteraca (2:1).

U konkurenciji WU-13 1. mjesto osvojila je ekipa ŽNK Istre 1961 pobijedivši ŽNK Osijek rezultatom 2:1, dok je u utakmici za 3. mjesto ekipa ŽNK Donata bila bolja od ŽFK Vojvodine također rezultatom 2:1.