VIDEO – KOŠARKAŠI RUDARA U INFARKTNOJ ZAVRŠNICI DO 5. MJESTA

Posljednje 22. kolo C-1 lige donijelo je pravu dramu u susretu između Rudara i gostiju iz Nedelišća. Iako su naši košarkaši imali i 20 poena prednosti u drugom poluvremenu, pobjednik je riješen u posljednjem napadu na utakmici.

01

Rudar-Nedelišće 82:81 (23:17, 21:17, 21:20, 17:27)

Rudar: Varga A. 25, Brodar N. Rošić-Novak J. Perčić T. Vrbanić K. Radiković T. 13, Bedi M. 14, Vinko Novak A. Dodlek S. 13, Sobočan L. 17.

Velika borba koja se vodila za petu poziciju između Rudara, Vindije i Donjeg Kraljevca, završila je pozitivno po naše košarkaše. Iako ta peta pozicija ne donosi ništa osim prestiža, ljepše je sezonu završiti višim plasmanom. Rudar nije sam odlučivao o svojoj sudbini, nego se čekao poraz Vindije kod neuvjerljivog Preloga u ovoj sezoni, a to se na kraju i dogodilo pa je našim košarkašima trebala pobjeda za potvrdu pete pozicije.

02

Nedelišće je povelo na početku, ali Rudar brzo prelazi u vodstvo te nakon prvih deset minuta ima šest poena prednosti. Središćanski košarkaši održavali su prednost i u drugom periodu, a na poluvrijeme su otišli s dvoznamenkastom prednošću od plus deset.

U trećoj smo četvrtini vidjeli odličan period igre od strane naših košarkaša, posebno se to odnosi na prvih pet minuta nakon kojih smo zabilježili plus 20. Time kao da su se košarkaši Rudara zadovoljili i potpuno stali, a gosti se nisu predali već su zaigrali još agresivnije i angažiranije. Prednost Rudara su skoro pa prepolovili, a u posljednju se dionicu ušlo s još uvijek komotnih plus 11.

03

Jedan period igre Rudar je održavao prednost, ali kako se utakmica primicala kraju gosti su sve više prijetili i potpuno se primakli egalu. Pomagali su im uvelike i naši košarkaši koji su u posljednjih 50 sekundi promašili čak pet slobodnih bacanja, po dva Tomislav Perčić i Saša Dodlek, a jedno nakon tehničke pogreške gostima i naš najpouzdaniji strijelac Marko Bedi. Gosti su poklon iskoristili i na devet sekundi do kraja poravnali rezultat na 81:81 poslije dva pogođena slobodna bacanja Golika.

04

Loptu odluke u posljednjem napadu uzeo je najbolji igrač susreta Alen Varga i krenuo na ulaz gdje je 1.3 sekunde do kraja fauliran te dobiva dva slobodna bacanja. Prvo je pogodio, drugo namjerno promašio, a loptu je u napadu uhvatio suigrač Lucian Sobočan i priči je bio kraj. Iako su svi očekivali da se gostujući trener odluči na raniji prekršaj tako da im ostane posljednji napad za pobjedu, odlučili su ga braniti, a kolo sreće se okrenulo na stranu Rudara.

05

Kada pričamo o strijelcima protiv Nedelišća, samo se pet košarkaša upisalo u strijelce u ovom susretu i svi su postigli dvoznamenkast broj poena. Najviše je zabio Varga koji je s 25 koševa bio prvi strijelac susreta. Lucian Sobočan je zabio 17, Bedi 14, a Dodlek i Tomislav Radiković po 13 poena.

VIDEO INFARKTNE ZAVRŠNICE!

Rudar, Donji Kraljevec i Vindija su svi završili na omjeru od 11 pobjeda i 11 poraza pa su se na kraju za plasman gledali međusobni susreti ove tri momčadi. Rudar je tu bio najbolji s tri pobjede i porazom te na kraju zauzeo peto mjesto, Donji Kraljevec šesto, a Vindija koja je sve imala u svojim rukama na kraju pala za dva mjesta i završila sedma.

06

Sezona je bila i više nego dobra za Rudar s obzirom da niti jednu utakmicu nisu odigrali kompletni, a često su falili igrači iz početne petorke. Da se tokom cijele sezone igralo u sastavu koji je odigrao posljednju utakmicu, Rudar je mogao bez problema među četiri najbolja što bi im donijelo plasman na Final Four koji se igra baš u Murskom Središću.

07

Final Four u Murskom Središću

Završni turnir najbolje četvorice koji se igra po prvi puta od kako je natjecanja izborili su vodeća Čakovec Globetka, drugoplasirani Petrijanec, trećeplasirani Dubravčan i četvrta Lepoglava. Završni turnir je na rasporedu od 21. do 22. travnja u sportskoj dvorani u Murskom Središću.

08

Parovi polufinala su: Čakovec Globetka (1.) – Lepoglava (4.) i Petrijanec (2.) – Dubravčan (3.)

20:00 Finale

Ostali rezultati 22. kola: Lepoglava-Grafičar 104:59, Donji Kraljevec-Kotoriba 99:64, Vinica-Čakovec Globetka 69:84, Dubravčan-Petrijanec 76:85.