VELIKI POVRATAK DARIA ŠOLTIĆA – RUDAR SLOGI UVALIO PETICU

NK RUDAR : M.Rajf , Levačić  (od 70.Radiković) , Šardi ( od 77. Šardi ) , A.Novak , Šprajc , Vurušić ( od 60.Berdin) , D.Šoltić , F.Novak , Čalpa (od. 46 Podgorelec ), N.Šoltić , M.Šoltić pričuve : R.Rajf , Vuri ,Knežević , Podgorelec , Radiković , Berdin trener: Goran Vincetić

NK SLOGA Čakovec : Mihalković ,Obadić , Glad , Kosalec (od.72. Ban) , Sečan , Fučko , Herman ( od. 46.Lesjak )  Jambrošić , Vugrinec , Zoka , Gyofi (od 10. Antonović)  pričuve : Perčić , Ban , Antonović , Lesjak trener : Zoran Kraljić

Strijelci : 1 : 0 28.min D.Šoltić , 2 :0 47.min Podgorelec , 3 : 0 65.min D.Šoltić ,

4 : 0 69. M.Šoltić , 5 : 0 83 M.Šoltić  5 : 1 84.min Antonović

Suci : Kolarić Božidar ( Novo Selo Rok)  Šupljika Davor ( Šenkovec ) Martan Branko ( Čakovec)  delegat : Kopasić Alojz / Čakovec)

Gledatelja  200

DSCN8954

Po lijepom sunčanom i toplom vremenu na Šuderki je Rudar dočekao finalistu Međimurskog kupa ekipu Sloge iz Čakovca. Nakon par slabijih igara i manjeg broja bodova na kontu Rudarovci su protiv Slogaša najavili odlučnu borbu i sigurni ostanak bodova u M. Središću. Svoja obećanja su i ostvarili te ne samo to već natrpali mrežu gostiju do vrha. Nije tako izgledalo u prvom poluvremenu pa iako je Rudar kontrolirao igru i imao loptu više u posjedu sve do 28.minute nije ostvario neku veću prednost u golovima.

DSCN8963

No tada povratnik u momčad Dario Šoltić odličnim udarcem glavom dovodi Rudar u vodstvo od 1 : 0. Koliko je potreban ekipi Rudara Dario  Šoltić je pokazao i na današnjem susretu i kao vođa i kao strijelac ekipe. Sa njim u igri Rudar izgleda puno jače i moćnije. Iako je Rudar do kraja prvog poluvremena imao stalnu inicijativu rezultat se nije mijenjao. Po igri u prvom poluvremenu nismo mogli očekivati da ćemo u drugom poluvremenu gledati pravu golijadu.

DSCN9018

U drugom poluvremenu odmh na početku umjesto Čalope u igru ulazi Podgorelec i već u svom prvom kontaktu u 47.min povisuje vodstvo na 2 : 0.Još jednim svojim zgoditkom D.Š oltić u 65.minuti povećava vodstvo na 3 : 0. Golijadu nastavlja sa dva svoja uzastopna zgoditka u 69. i 83, minuti Marko Šoltić i već je bilo 5 : 0.

Reviju pogodaka na Šuderki završavaju gosti i svojim počasnim zgoditkom u 84. minuti smanjuju preko Antonovića na 5 : 1.

DSCN8998

Prisustvovali smo na Šuderki jednim lijepom sportskom susretu sa konačno nešto više gledatelja gdje su gosti doživjeli visoki poraz iako na momente se činilo i malo previsok s obzirom da su u drugom poluvremenu probali više držati loptu i igrati njome, ali ono malo šansi koje su stvorili sigurno je rješavala obrana Rudara na čelu sa M. Rajfom, dok je Rudar brzim kontrama trpao u njihovu mrežu.

DSCN9023

Igrač utakmice sigurno je danas bio Dario Šoltić i to onakav kakav ga Rudar treba ne pretjerano nervozan bez svađe sa sucima koncentriran na igru i tu je veliki dobitak za Rudar.  Spomenimo da je utakmicu vrlo rutinirano i pametno odsudio jedan od najboljih međimurskih sudaca Božidar Kolarić Lupi sa svojim pomoćnicima Šupljikom  i Martanom.

DSCN8990

Još jedan veliki ispit čeka ekipu Rudar 03.05. (nedjelja) 2015. u 17. sati igra se 27 kolo MŽNL ČK-VŽ , a u velikom međimurskom  i derbiju lige na Šuderku dolazi lider na tablici ekipa  Nedelišća. Prema sadašnjim saznanjima Rudar u tu utakmicu ulazi kompletan bez povrijeđenih i kartoniranih igrača.