Uvjerljivom pobjedom protiv Dugog Sela ŽRK Zrinski na visokom četvrtom mjestu

Očekivano i uvjerljivo su rukometašice Zrinskog 27:18 pobijedile Dugo Selo i popele se na četvrto mjesto. Ispred njih je Koka i naravno na prvom i drugom mjestu Podravka i Lokomotiva kod koje gostuju u slijedećem kolu.

Furiozno su Zrinskice započele utakmicu jer je u 11. minuti bilo 6:0, kada gošće postižu svoj prvi zgoditak. Iako su bile dominantne domaće igračice mogle su i s većom razlikom završiti prvi dio nego što rezultat 12:8 pokazuje. Naime promašile su najmanje 6-7 zicera, a bilo je i puno tehničkih greški. U drugom poluvremenu uz odličnu obranu Anje Žvorc ponovo se dižu na šest razlike. Od pedesete minute bilo je i plus osam, pa jedno vrijeme i plus deset razlike. Trener Mrđen u završnici je pružio priliku mlađim snagama koje manje igraju i na kraju uvjerljivih plus devet za Zrinski.

Anja Žvorc upisala je 11 obrana ,dok su najefikasnije u domaćim redovima sa 6 pogodaka bile Grubišić, Car i Vukojević, po 3 gola postigle su Gavrić i  M. Balić, a po 1 Papac , Šestak i Polak.

Još su tri kola do kraja, a u slijedećem Zrinski ide na teško gostovanje u Zagreb kod Lokomotive.

(Miljenko Dovečer, foto: Tin Tomanić, arhiva)