Uvjerljiva pobjeda Zrinskica protiv Umaga u prvoj domaćoj utakmici

Pred oko dvjesto bučnih gledatelja, koji su bodrili Zrinskice cijelu utakmicu, zaslužena pobjeda domaćih 30:23 jer su svih 60 minuta odigrale vrlo dobro, angažirano u napadu i obrani. Na čelu s Ana, Marijom Gavrić koja je postigla čak 10 golova  i Anjom Žvorc koja je imala čak 16 obrana. Ostale vrlo dobre što ohrabruje pred nastavak prvenstva. Gošće iz Umaga samo su jednom vodile i to na početku (1:2 ). Već u prvom dijelu susreta nakon početnih 2:2 do kraja poluvremena vodstvo domaćih + 5 (16:11), u drugom dijelu dobra igra rezultirala je daljnjim povećanjem vodstva. Ono je u 51.minuti iznosilo + 10 ( 6:16) pa je trener Goran Mrđen do kraja dao priliku igračicama koje manje igraju. Gošće su pokušale do kraja izbjeći visoki poraz, no sve je ostalo na pokušajima.

Tijekom igre trener Mrđen nije previše rotirao, a ozlijeđenu Ivonu Mrđen na srednjem vanjskom uspješno je zamijenila mlada sedamnaestogodišnja Dora Pajić. Osim što se tri puta upisala u strijelce izborila je i četiri sedmerca .

– Zadovoljna sam našom pobjedom i svojom igrom koja može biti i bolja. Držale smo se svega što smo trenirali i što nam je trener rekao prije utakmice, a to je rezultiralo našim uspjehom i uvjerljivom pobjedom. Hvala našim navijačima koji su nas zdušno bodrili. – rekla je mlada Dora Pajić.

U prvenstvu slijedi dvotjedna pauza zbog okupljanja ženske seniorske reprezentacije koja će u Prelogu od 23. do 27. rujna imati prve pripreme za Europsko prvenstvo. Iz ekipe Zrinskog pozvana je Lea Vukojevi , kao i tri međimurke sestre Stela i Paula Posavec igračice Lokomotive i Nikolina Zadravec igračica Podravka Vegete .

U slijedećem 3. kolu 6. listopada Zrinski gostuje u Crikvenici protiv novog prvoligaša ekipe Murvice .

1. HRVATSKA RUKOMETNA LIGA ŽENE

ZRINSKI – UMAG 30:23 ( 16:11 )

ČAKOVEC – Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 200. Suci: Igor Hunjadi i Marijo Zečević. (oba Zagreb).

ZRINSKI: Žvorc (16+0), Kozjak, K. Balić, Radek, Polak 1, Gavrić 10 (3), Pajić 3, Vukojević 5 (1), M. Balić 2, Resman 2, Markulinčić, Car 4, Blagus, Šestak 3, Senčar, Androić. Trener: Goran Mrđen.

UMAG: Blašković (0+1), Đunđerović (3 + 0), Selar, Praljačić, Imanović, Mataija 4, Miočinović 2 (2), Jajčević 5 (1), Pavković 1, Nushi, Bunić 7, Kernjus, Ljubić 4, Brkljača. Trener: Jakša Boglić.

Sedmerci: Zrinski: 5 / 4, Umag: 3 / 3. Isključenja: Zrinski: 4 minuta: (Resman, Šestak) , Umag: 10 minuta.( Praljačić, Mataija, Jajčević, Nushi, Miočinović).

(tekst i foto: Miljenko Dovečer)