Unatoč prikazanoj dobroj igri, Rudaru samo bod u srazu s Međimurcem

Rudar je  u svom domaćem nastupu protiv Međimurca iz Dunjkovca prikazao vrlo dobru igru,  stvorivši nekoliko odličnih prigoda koje nažalost po ekipu kao i navijače Rudara nisu uspjeli realizirati.

Prije smog početka utakmice minutom šutnje odana je počast nedavno preminulom igraču i treneru Rudara te sportskom djelatniku Ivanu Brodaru.

Međimurec se pokazao kao vrlo dobra, čvrsta ekipa. U samu utakmicu krenulo se dosta oprezno s obje strane kao da su se pribojavali jedni drugih. Nakon početnog ispitivanja snaga Rudar je taj koji stvara prvu prigodu. U 21. minuti Risonjić  glavom s nekoliko metara pogađa vratnicu gostujućeg vratara  Bulića. Nekoliko minuta kasnije u 29. minuti  F. Novak iskosa s desne strane upućuje oštar prizeman udarac, no na žalost lapornika lopta odlazi pored vratiju gostujućeg vratara. I kao već to biva na utakmicama Rudara u posljednje vrijeme, kazna za neefikasnost stiže u 31. minuti. Jedna duga ispucana lopta dolazi do gostujućeg kapetana Darijana Treske koji  rutinirano prebacuje domaćeg istrčalog vratara Rajfa te dovodi goste do vodstva od 0:1.

Do kraja  prvog dijela  Rudar pokušava poravnati rezultat no gosti vrlo disciplinirano brane svoj gol očekujući prigodu za brzu kontru. Rezultatom od 0:1 otišlo se na odmor.

Drugi dio utakmice Rudar započinje vrlo ofenzivno potisnuvši gostujuću ekipu na njihovu polovicu. Domaćin je dominantan u posjedu lopte, a gosti brane svoj gol vrlo uspješno, postavivši sve igrače iza lopte i dalje čekajući svoju prigodu.

Rudar u tom periodu ima izborenih nekoliko slobodnih udaraca na nekih dvadesetak metara, no samo izvođenje i realizacija istih bila je jako slaba. Boris Vurušić ima krasnu prigodu u 68. minuti. Nakon odličnog centaršuta Risonjića ostaje sam na drugoj stativi, no njegov udarac odlazi zamalo pored gola gostiju. U 75. minuti  još jedan odličan potez Vurušića i udarac  na gol vratara Bulića, no gostujući vratar je odlično intervenirao i lijepom obranom spriječio ulazak lopte u svoju mrežu.

I kada su svi već polako počeli gubiti nadu u postizanje zgoditka, u jednoj od brojnih gužvi pred vratarom gostiju najbolje se snašao Karlo Goričanec koji u 83. minuti  šalje loptu prema mreži gostiju koju oni izbijaju, ali pomoćni sudac  Rudolf Čižmešija pokazuje na centar jer je lopta prešla preko gol linije i tako Rudar više nego zasluženo poravnava na 1:1.

Iako s više prigoda i boljoj igri, Rudar je ostao bez dva boda, zahvaljujući svojoj neefikasnosti, dok gosti iz svoje jedine prigode dolaze do boda. Očito da je neefikasnost velika boljka ekipe Rudara i to sigurno zadaje velike glavobolje treneru Rudara Vugrincu. Na kraju podjela bodova zadovoljila je obje ekipe, goste zato što su iz jedne  jedine prigode došli do zgoditka i boda, dok Rudarovci zbog svoje neefikasnosti i zabijanju zgoditka u završnom dijelu utakmice, također na koncu moraju biti zadovoljni tim jednim  bodom.

Četvrta nogometna liga skupina Čakovec – Varaždin, 14. 04. 23018., M. Središće, 20. kolo

Suci: Goran Žganec, Ivica Horvat, Rudolf Čižmešija    delegat: Verica Medved

Strijelci:  0:1 31′ Treska, 1:1 83′ Goričanec

Gledatelja:  150

RUDAR:  Rajf, Levačić (55′ Goričanec), Šardi, Vuri, Vurušić, A. Zadravec, Risonjić, F. Movak, M. Zadravec, M. Šoltić, Radiković pričuve: N. Šoltić, Đuran, Čalopa, Goričanec, D. Novak, Varga trener: Damir Vugrinec

MEĐIMUREC: Bulić, Tomoki (90′ Zadravec), Šprajc, Hrustek (75′ Vesenjak), Piškor (61’Deglin), Yokoyama (90′ Ignjić), Treska, Šmit, Kopjar, Šoštarić, Vabec pričuve: Marciuš, Deglin , Zadravec, Vuk, Vesenjak,Ignjić trener: Davor Piškor