Umalo iznenađenje u prvoj finalnoj utakmici juniorskog Kup-a NSM u Kotoribi

Prvo izdanje juniorskog kupa igrano je 1963.,a prvi osvajač bio je upravo Graničar koji je u 56-tom izdanju bio domaćin čakovčanima.

U prvoj utakmici finala juniorskog kupa Nogometnog saveza Međimurja mladi igrači Graničara na svom terenu u Kotoribi bili su na pragu iznenađenja. Protiv vršnjaka iz NŠ Međimurje bolje su ušli u igru i poveli u ranoj fazi iz kaznenog udarca golom Čmrleca u 14. minuti. Gosti izjednačuju golom Rališa četiri minute kasnije, a nakon toga ponovo su učinkoviti domaći juniori koji do kraja prvog dijela postižu još dva gola. Strijelci su bili Matotek u 24. minuti  i ponovo Čmrlec u 44. minuti pa Graničar na odmor odlazi vodstvom 3:1.

U drugom dijelu favorizirani gosti pritišću gas i golovima Dežđeka iz jedanaesterca u 52.  i Vurušića u 76. minuti  uspijevaju izjednačiti za konačnih 3:3.

Druga, uzvratna finalna utakmica igra se za tjedan dana, 29. svibnja u Čakovcu na SRC Mladost s početkom u 19.30 sati .

(Tekst i foto: Miljenko Dovečer)