U ZADNJIM MINUTAMA D. ŠOLTIĆ I BERDIN SRUŠILI POLET

Pred petstotinjak gledatelja odigran je veliki susjedski derbi Rudara i Poleta. Prisustvovali smo manje-više ravnopravnoj utakmici sa ipak nešto više  inicijative domaćina.

IMG_5984a

Oprezno su u utakmicu ušle obje ekipe više brinući se o svojim vratima nego o tome kako postići zgoditak orijentirajući se  na brze kontranapade.  U takvom  nazovimo ga ispitivanju snaga proteklo je cijelo prvo poluvrijeme te su gledatelji ostali pomalo razočarani ne vidjevši ni jedan pogodak. I u drugom dijelu utakmice prisustvovali smo presliki prvog dijela , a utakmica je razriješena u samom finišu kada Rudar sa dvije odlične  brze protuakcije postiže zgoditke.

IMG_6027

U 85.minuti utakmice odlično proigravanje  Berdina prema D. Šoltiću koji takve prilike ne propušta i dovodi Rudar u vodstvo od 1:0. Minutu kasnije u 86. D. Šoltić uzvraća asistenciju Berdinu te ovaj iz blizine zakucava loptu u mrežu  za konačnih 2:0.

IMG_6060a

Rudar je nastupio praktički sa jedanaest igrača s obzirom na bolnicu koja u zadnje vrijeme vlada u svlačionici Rudara. Klupa je bila veoma kratka jer su na njoj sjedila dva vratara Končić i R.Rajf , te dvojica ozlijeđenih Novak i Vurušić . Ako njima pridodamo još ozlijeđene  Podgoreleca, Goričanca i Balaža te kartoniranog  Radikovića vidimo u kakvim je problemima bio trener domaćih S. Liklin kod sastavljanja ekipe.

IMG_6114a

Zato ova pobjeda Rudara ima  još veći značaj jer izborena je zaista pod dosta teškim okolnostima. Polet se predstavio  kao vrlo čvrsta i kompaktna ekipa, no čini nam se sa premalo učinkovitosti prema protivničkim vratima.  Pobjeda Rudara sasvim zaslužena  i ono što nam se  posebno svidjelo, izborena u zaista fer i korektnoj igri  obaju sastava. Sve pohvale i brojnim gledateljima jer tijekom cijelog susreta , a i kasnije nije bilo ni jednog incidenta  već samo  zajedničko druženje.