U uzavreloj atmosferi podjela bodova između Rudara i Nedelišća na Šuderki

Svaka utakmica između Rudara i Nedelišća izaziva povećane tenzije s obje strane pa tako ni ova nije mogla biti drugačija. Za takve utakmice svakako je  potreban sudac koji zna smiriti određene uzavrele situacije, a ne ih svojim odlukama i  prepotentnim i arogantnim ponašanjem još više potencirati. To je upravo na ovoj utakmici radio sudac Nikola Jelić, koji je od prvog trenutka svojim dosta čudnim odlukama izazivao nezadovoljstvo na obje strane. Jednostavno se postavio iznad svih i tako došao u centar pažnje i zamalo izazvao i  veći incident.

Prvi dio utakmice prošao je u dosta izjednačenoj igri, bez nekih izrazitijih prigoda na obje strane. Više se vodila briga o tome kako ne primiti zgoditak, nego ga postići.

Drugi dio Rudar započinje bolje te već u 47. minuti kada Evald Vinko ubacuje iz slobodnog udarca, a Boris Vurušić  glavom sprovodi loptu u gostujuću mrežu za vodstvo od 1:0.

Gosti nakon toga preuzimaju posjed lopte te traže izjednačenje, dok Rudar brzim protunapadima želi  osigurati konačnu pobjedu.

Više sreće u takvoj igri imali su gosti koji u 61. minuti nakon slobodnog udarca kojeg izvodi Dejan Slunjski, Toni Capan posprema loptu u mrežu Rajfa za 1:1.

I tada dolazi 70. minuta, kada  dolazi do sraza između domaćeg igrača Matije Zadravca i gostujućeg Luke Brlenića, a sudac Jelić tada donosi solomunsko rješenje pokazujući obojici crveni karton što je još dodatno pojačalo već ionako zaoštrenu situaciju. Tada dolazi do gužve na samom terenu kada su se tamo našle osobe kojima svakako tamo nije bilo mjesto.

Delegat Ivan Mezga navodi da je kod izlaska s terena udaren Luka Brlenić od strane gledatelja, ali ne navodi i nekulturno ponašanje i pljuvanje istog  prema gledateljima.

Sve u svemu scene kojima nije mjesto na nogometnim terenima.

Nakon šest minuta prekida, situacija se smirila uz pomoć domaćih redara te je utakmica nastavljena. U tih zadnjih dvadesetak minuta više nije bilo prave igre, no prigoda je bilo s obje strane, a najpovoljniju su imali gosti koji ne koriste pogrešku domaćeg vratara Rajfa kojemu ispada lopta, no domaća obrana uz nespretnost gostujućeg igrača raščišćava ovu opasnost.

Neriješen ishod na kraju je i najrealniji rezultat ove, ovaj put ne previše kvalitetne, ali svakako borbene i nervozne utakmice, čemu je svakako napomenimo još jednom kumovao sudac Nikola Jelić iz Varaždina.

1. nogometna liga Čakovec – Varaždin, M. Središće, Igralište Šuderka , 15.09.2018., 5. kolo

Suci: Nikola Jelić, Nikola Sedlar, Željko Šambar

Delegat: Ivan Mezga

Strijelci: 1:0 47′ Vurušić, 1:1 61′ Capan

Gledatelja: 250

RUDAR: Rajf, Šprajc, Vurušić, Šoltić, G. Radiković, F. Novak, M. Zadravec, Toplek,  Petak (70′ A. Zadravec), Vinko, Skoliber (70′ Vuri) pričuve: Levačić, Vuri, A. Zadravec, D. Zadravec, M. Radiković, T. Novak (PV), trener Željko Domjanić

NEDELIŠĆE: Kocijan, Vibovec, Pintarić, Brlenić, Filipović, Jurak (70′ Vizinger), Dodlek, L. Mesarić (20′ Capan), Slunjski, Pomper (89′ Međumurac), D. Mesarić pričuve: Martinović, Marciuš, Vizinger, Capan, Međumurac, Vrček, Paman, trener: Željko Vukšić