Trećom uzastopnom “petardom” Polet došao samo na bod Varteksu, sudac kreirao poraz Rudara

Polet je i nakon tri proljetna kola stopostotan , na njihov tragu s tri pobjede je i Nedelišće, dok ostale ekipe još nisu uhvatile ritam.

Igrači Marija Kovačevića gaze sve pred sobom i već sada imaju ekipu koja bi se u višem rangu borila za vrh. Nakon Dinama i Dubravke / Zagorac  pet komada podarili su i Podravini na njenom terenu u Ludbregu. Već u prvom poluvremenu bilo je 0:4 i tako su trećom uzastopnom pobjedom došli vodećem Varteksu, koji je ponovo, samo na bod.

Nakon uvodnog poraza od Nedelišća i domaće pobjede protiv Sloge igrači Želimira Orehovca došli su Dinamu koji ih je ugostio u Palovcu . Bolju igru iz prvog dijela okrunili su pogotkom Benkovića u 11. minuti i tako otišli na odmor. Pred više od 300 gledatelja početkom drugog dijela najbolji domaći strijelac u 51. minuti postiže gol za izjednačenje. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, a domaći Dinamo može žaliti za nekim propuštenim  prilikama.

Nedelišće koje u proljeće vodi trener / igrač Dejan Slunjski stopostotno je poput  Poleta, a treću uzastopnu pobjedu ostvarili su protiv Omladinca rezultatom iz prvog dijela.  Prvi gol djelo je brazilca Lime,  a drugi je autogol gostujućeg Vugrinca, Igrači iz Novog Sela Rok smanjuju u  44. minuti golom japanca Yokochia iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Martinović.

U druga dva susreta međimurskih klubova podjela bodova u Čakovcu i Dunjkovec / Pretetincu .

U nedjeljno jutro Sloga i Mladost / Komet završili su miroljubivo bez , iako je Antonović u drugom dijelu već savladao Farkaša , ali se  ispriječila vratnica .

Zato su gledatelji u općinskom derbiju  između Međimurca i Pušćina vidjeli četiri gola i još toliko prigoda . U prvom dijelu domaćin je bolju igru okrunio golovima Saše Treske i Copića i s 2 : 0 odlazi se na odmor. Veliku prigodu za domaće nije iskoristio Hrustek i kako to obično biva protivnik dolazi do izražaja. Prvo je početkom drugog dijela smanjio Levanić, da bi nakon bolje igre gostiju u nastavku u 83. minuti poravnao Jura Kos na konačnih 2:2.

Nakon loše igre i pristranog suđenja Rudar je ostao bez bodova u Jalžabetu. O toj utakmici možete više pročitati u posebnom tekstu .

1. HNL Čakovec – Varaždin , 18. kolo :

Dinamo – Varteks 1 : 1 , Podravina – Polet 0 : 5 , Nedelišće – Omladinac 2 : 1 , Nedeljanec – Bednja 0 : 1 , Međimurec – Pušćine 2 : 2 ,

Jalžabet – Rudar 2 : 1 , Dubravka / Zagorac – Novi Marof  3 : 1 , Sloga – Mladost Komet 0 : 0

(tekst: Miljenko Dovečer, foto Tin Tomanić, arhiva Muralista)

1. Varteks 18 13 3 2 51:14 42
2. Polet (SMnM) 18 13 2 3 66:19 41
3. Bednja 18 12 3 3 38:14 39
4. Nedelišće 18 10 4 4 38:19 34
5. Pušćine 18 7 6 5 30:24 27
6. Rudar 18 7 5 6 29:19 26
7. Podravina 18 8 2 8 28:28 26