Treća liga košarkaša – nakon pobjede protiv prvaka, poraz Rudara u Lepoglavi

Novo gostovanje, novi poraz Rudara. Razlog? Svega šest igrača koliko ih je odputovalo na utakmicu, a ključnu razliku Lepoglava je stvorila u prvoj četvrtini i na kraju slavila s 76:69.

Lepoglava-Rudar 76:69 (29:14, 11:16, 17:20, 19:19)

Rudar: Bedi Mi. Brodar, Rošić-Novak 23, Perčić 3, Sobočan, Dodlek 14, Vinko-Novak 12, David 14, Žganec, Lesar 3.

Vrlo loš ulazak u utakmicu imali su košarkaši Rudara u Lepoglavi. Već su nakon prve četvrtine bili  minusu od 15 poena razlike. Nakon početnog šoka, krenula je puno bolja igra našeg sastava, posebno u obrani, a razlika je do kraja prvog oluvremena smanjna na deset koševa minusa.

Rudar je io bolji i u trećoj četvrtini. Naši su košarkaši uspjeli smanjiti razliku na sedam koševa razlike, a u posljedjoj se dionici krenulo u lov na potpuni peokret. U tom se naumu zamalo i uspjelo jer se na minutu i pol do kraja došlo na samo dva poena zaostatka. Tu je ipak ponestalo “daha“ i zbog premalog fonda igrača Rudar nije uspio preokrenuti i slaviti u ovoj bitnoj utakmici s kojom bi potvrdili prošlotjednu veliku pobjedu protiv Čakovec Globetke.

Junior Jan Rošić-Novak predvodio je Rudar u ovom susretu s 23 poena, Saša Dodlek i Marko David ubacili su po 14, a Arijan Vinko-Novak 12 poena.

U ovoj utakmici falili su Marko Bedi, Alen Varga, David Bogdan, Lucijan Sobočan, Nikola Brodar i Nikola Đokić.

Iduće 5. kolo u Mursko Središće dolazi iskuna momčad Sjever American Dollar iz Varaždina, a utakmica se igra u subotu (01. prosinca) s početkom od 17 sati, a iza nje u 19 sati biti će održana redovna i izborna skupština kluba u prostorijama kluba u sklopu dvorane.

Ostali rezultati 4. kola: Dubravčan-Donji Kraljevec 66:86, Čakovec Globetka-Petrijanec 122:80, Sjever American Dollar-Vinica odgođeno.