Torpedu gostujuća pobjeda – Berdin i „deda“ Radiković srušili Napredak

NK NAPREDAK – NK TORPEDO 1:2  (1:0)

Nakon visoke domaće pobjede protiv Paraga, Torpedo iz Križovca u 12. kolu 3. Međimurske lige gostovao je u Gornjem Kraljevcu kod ekipe Napretka. Iako bez četvorice igrača (Soni Matoša,  Antonio Trstenjak, Borna Filipović i Emanuel Šoltić) kao i ozlijeđenog Denisa Kivača koji već dva tjedna nosi longetu, došao je do svoje sedme pobjede.

Ona je bila tijesna no zaslužena, a zbog nedostatka igrača zaigrao je i 55-godišnji trener-igrač Boris Radiković koji je i postigao drugi, pobjednički gol, pa su tako Torpedovci u Križovec odnijeli sva tri boda. Ovo je Radikoviću bio 12 pogodak u isto toliko odigranih utakmica ove godine. U tim svojim „lejtima“ popularni „deda“, kako ga zovu navijači, pretrčao je dvojicu suparničkih igrača, oštro i jako pucao na gol, a lopta je okrznuvši jednog igrača Napretka završila u mreži. I što više napisati o Borisu, osim da je opet oborio vlastiti svjetski rekord o kojem svi drugi mediji odbijaju pisati, kao da se sramimo ovog Središćanca i Međimurca koji je svakako neslužbeni svjetski rekorder i kao takav zaslužuje priznanje ne samo medija nego i šire društvene zajednice.

No, međimurski jal nema granica, što se najbolje vidi na ovom primjeru. Za puno manja postignuća sportaše primaju gradonačelnici i župani, a Boris Radiković kao da za njih ne postoji! Dodamo li tome da je višegodišnji pobjednik trkačke lige Globetka, svaki komentar je suvišan!

Ipak, vratimo se utakmici. Umjesto četvorice igrača koji nisu mogli igrati, u momčadi Torpeda pojavili su se golobradi mladići, Luka Vresk, Roberto Horvat, Danijel Kivač i vratar Tomi Novak. Oni su dostojno zamijenili odsutne te svojom dobrom igrom pomogli u ovoj pobjedi.

Torpedo je prvo poluvrijeme gubio 1:0, no u drugom dijelu stvarao je puno prilika (Pintarić, Andi Hatlek, Zver, Berdin, Radiković) koje su konačno realizirane u 60. minuti kada se Jurica Berdin sjurio u protivnički šesnaesterac i sigurnim udarcem izjednačio rezultat na 1:1. Petnaest minuta kasnije, kao što smo već rekli, pobjedonosni gol za Torpedo postiže Boris Radiković. Do kraja utakmice sigurna obrana gostiju predvođena Davidom, Novakom i Alenom Hatlekom nije dozvolila nikakvu promjenu rezultata.

Pred oko 80 gledatelja dobro je sudio Filipčić sa svojim pomoćnicima Mesarićem i Čurilom, dok je na delegatskoj klupi sjedio Toplek.

U sljedećem kolu Torpedo dočekuje na svom igralištu vodećeg na ljestvici Jedinstvo iz Novog Sela na Dravi. Utakmica se igra u nedjelju s početkom u 13,30 sati.

(R. Tomanić, foto: Tin Tomanić, arhiva)

LJESTVICA:

1. Međimurska liga  12. kolo

subota: Napredak – Torpedo 1:2

nedjelja: Parag – Otok 4:7,  Dubrava – Mladost (S) 4:1, Jedinstvo (NSD) – Drava (K) 1:1, Dinamo (Ž) – Graničar (N) 4:5

1. Jedinstvo (NSD) 12 10 1 1 91:15 31
2. Drava (K) 12 10 1 1 50:15 31
3. Otok 12 10 0 2 62:24 30
4. Torpedo 12 7 0 5 46:14 21
5. Graničar (N) 12 7 0 5 42:34 21
6. Dubrava 12 6 0 6 28:40 18
7. Mladost (S) 12 4 0 8 32:43 12
8. Napredak 12 3 0 9 11:52 9