Tin Furdi najuspješniji na 21. Velikoj nagradi PK Sisak Janaf

16-godišnji Tin Furdi još je jednom pokazao kako pozivanje na pripreme nacionalne juniorske vrste nije bila slučajnost. Član Čakovečkog plivačkog kluba bio je prvo ime na plivačkom mitingu Velika nagrada Sisak Janaf koji je 4. svibnja održan u Sisku.

Između 151 plivača i plivačica iz 18 klubova iz Hrvatske i Slovenije Tin je bio najbolji natjecatelj u svojoj kategoriji u zbroju dva najbolja rezultata. Mladić iz Šenkovca bio je najbolji u 50, 100 i 200 metara slobodno, a tome je još dodao i drugo mjesto u disciplini 100 metara leđno.

Osim njega, trener Antonio Šantek u grad na tri rijeke vodio je i Kaju Sabol, Hannah Ereiz, Gloriu Požgaj i Frana Kovačeca. Sveukupno su Čakovčani osvojili osam medalja, Ereiz je uzela jedno zlato i dvije bronce, a Sabol jedno srebro.