Težak poraz Zrinskica kod kuće od Dalmatinke

Porazom od Dalmatinke iz Ploča  21:28 prekinut je ovogodišnji niz nepobjedivosti od pet utakmica . Pobjedom je Zrinski mogao preskočiti Dalmatinku , međutim teško je sa malim rosterom igračica stalno biti u formi , a gošće iako nove u ligi imaju kvalitetnu ekipu .

Nakon odlične predstave protiv Koke očekivala se još jedna pobjeda , ali igračice iz Ploča bile su preveliki zalogaj za Mrđenove rukometašice kojima na ovaj utakmici ništa nije polazilo za rukom .

U početku utakmice igralo se gol za gol i nijedna ekipa nije imala veću prednost. Tek u 20.minuti gošće se odvajaju na 9:12 , domaće dolaze na gol zaostatka , a poluvrijeme zavrašava 13:15 .

U drugom poluvremenu rukometašice iz Ploča  održavaju prednost , a domaće puno griješe i promašuju najmanje 5-6 zicera što je bilo teško nadoknaditi . U 50. minuti je nedostižnih pet razlike (19:24) , a do kraja susreta prednost još raste i utakmica završava uvjerljivom pobjedom Dalmatinke 21:28.

S 13 osvojenih bodova Zrinski je i dalje na sedmom mjestu . U domaćim redovima tradicionalno najefikasnija s  9 golova bila je Gavrić , Vukojević i Car upisale su po 4 , a Pajić i Resman po 2 pogotka . Kod gošći nezaustavljiva je bila Kežić s 10 pogodaka .

U slijedećem kolu naredni vikend Zrinski gostuje u Umagu .

(tekst i foto: Miljenko Dovečer)