TEŽAK PORAZ RUDARA ZA KRAJ GODINE

Košarkaši Rudara poraženi su s 38 poena razlike od aktualnih prvaka, Čakovec Globetke. Očekivali smo puno bolji otpor iako nisu igrali Jan Rošić-Novak i Tomislav Perčić zbog ozljeda te ponajbolji strijelac Marko Bedi zbog poslovnih obaveza.

Rudar-Čakovec Globetka 68:106 (14:31, 16:21, 17:27, 21:27)

Rudar: Vrbanić 2, Brodar 3, Radiković 23, Vinko-Novak 18, Sobočan 4, Dodlek 16, Levačić 2, Nerer, Dobranić.

Čakovec Globetka: Levačić 21, Vurušić 22, Novak 4, Golubić A. 27, Franjić 6, Terek 11, Škoda 4, Golubić N. 4, Radek, Marković 5.

Gosti su već nakon prvih 10 minuta imali skoro pa nedostižnu prednost. Taj su period dobili s 31:14 i odmah u startu dali do znanja u kojem će smjeru ići ovaj susret.

Puno bolji Rudar u drugoj četvrtini, ali to je bilo dovoljno samo za minus pet u tom periodu za ukupnih plus 22 gostiju na poluvremenu.

Ništa bolje nije bilo niti u drugom poluvremenu. Košarkaši Rudara nikako nisu mogli naći ritam što su iskusni gosti znali iskoristiti i na kraju slavili s 68:106. Iako je Rudar imao tri dvoznamenkasta igrača, nije imao pomoć kod ostatka momčadi, a u subotu navečer niti obrana nije bila na razini koju naši košarkaši znaju i mogu igrati, ali misli su ovog puta očito bile na odojku i piletini koja ih je čekala nakon susreta na domjenku za kraj godine.

Rudar je u ovom susretu predvodio Tomislav Radiković s 23 poena. Arijan Vinko-Novak ubacio je 18, a Saša Dodlek zaustavio se na 16 postignutih koševa.

Rudar je godinu završio na solidnom šestom mjestu. Sada slijedi pauza do 21. siječnja 2017. godine kada se igra posljednje 11. kolo prvog dijela prvenstva. Rudar će tada gostovati kod Nedelišća. Vjerujemo da se naši košarkaši mogu zadržati na ovoj poziciji i u drugom dijelu natjecanja ili se čak popeti mjesto, dva više.

Ostali rezultati 10. kola: Grafičar II-Petrijanec 78:88, Vinica-Vindija 83:76, Prelog-Kotoriba 87:60, Donji Kraljevec-Lepoglava 78:87, Dubravčan-Nedelišće odgođeno.