TEŽAK PORAZ KOŠARKAŠA RUDARA , SLIJEDI PRELOG

Košarkaši Rudara doživjeli su težak poraz na gostovanju kod Nedelišća. Drugoplasirani sastav lige bio je uvjerljiv i na kraju slavio s čak 43 poena razlike.

Nedelišće-Rudar 100:57 (21:14, 30:19, 29:13, 20:11)

Rudar: Brodar N., Novak-Rošić J. 10, Perčić T. 9, Vojković M. 5,Radiković T. 26, Levačić T., Gonc B., Dodlek S. 1, Levačić M. 6, Sobočan L., Dobranić I.

Iako je Nedelišće samo dan prije utakmice s Rudarom igralo derbi susret koji je odlučivao o prvom mjestu na ljestvici protiv Čakovec Globetke kojeg su između ostalog dobili s tri poena razlike, naši košarkaši nisu iskoristili umor domaćih igrača. Bilo je baš suprotno, kao da je Rudar dan prije igrao tešku utakmicu i bio umoran.

Početak susreta bio je dobar za Rudar, naši su košarkaši poveli s 7:3. Držali su se igrači Rudara sve do rezultata 14:14, ali onda Nedelišće zaključuje četvrtinu serijom 7:0 za 21:14 nakon prvih deset minuta. Bila je to najbolja četvrtina Rudara na susretu. Ostatak susreta Nedelišće puno bolje, a moglo je biti drugačije. Domaćini su dolazili do laganih skokova u napadu i to jer igrači Rudara nisu zagrađivali, a bilo je tu i dosta izgubljenih lopti, potpuno nepotrebno. Uz malo više volje i želje moglo je biti puno bolje. Nedelišće je na kraju razbilo Rudar kod kojeg je Tomislav Radiković ubacio 26 poena. Svakako treba pohvaliti i jednog od najmlađih, a to je junior Jan Rošić-Novak koji je bio za primjer svima kako se igra i bori. Bez imalo straha u drugoj je četvrtini nakon ulaska u igru ubacio sedam poena (trica i dvije dvice) od ukupno 10, a bez imalo respekta odigrao je i obranu nad više od 30 godina starijem beku Nedelišća Samiru Jurasu. Juras ga je u jednom trenutku druge četvrtine namjerno udario laktom u rebra, ali to ne čudi pošto mu nije prvi puta u karijeri. Spomenimo i Tomislava Perčića koji je odigrao najbolju utakmicu u sezoni, a postigao je devet poena.

Prelog u subotu

Posljednje kolo regularnog dijela Rudar igra u subotu (05. ožujka, 19 sati) na domaćem terenu kada u Mursko Središće dolazi trećeplasirani Prelog. Nakon toga slijedi četvrtfinale u kojem će protivnik u dva susreta opet biti Prelog što znači da će Rudar i Prelog odigrati tri utakmice u nizu.

Zaostala utakmica 15. kola: Nedelišće-Čakovec Globetka 71:68.

Ostali rezultati 17. kola: Čakovec Globetka-Prelog 81:78, Petrijanec-Lepoglava 80:66, Donji Kraljevec-Kotoriba 82:66, Dubravčan-Vinica 112:43.