TEŽAK PORAZ KK RUDAR CIMPERA U BJELOVARU

Košarkaši Rudar Cimpera doživjeli su neočekivano visoki poraz na gostovanju u Bjelovaru u prvom kolu A-2 lige sjever. Domaći je sastav slavio pobjedu od čak 49 koševa razlike, završilo je rezultatom 102:53.

Bjelovar – Rudar Cimper 102:53 (25:17, 28:9, 22:12, 27:17)

Bjelovar: Božić 38, Žugaj 25, Šilježar 9, Vrinjanin 8, Zadravec Mi. 8, Zadravec Ma. 7, Cukrov 6, Geček 3, Vlahović 3, Ljubičić, Bušić.

Rudar Cimper: Bedi 12, Dodlek 11, Vinko Novak 10, Sobočan D. 8, Varga 6, Perčić 5, Lesar 1, Brodar, Antolović, Podkrajac, Sobočan L.

Prvo spomenimo kako je Rudar Cimper u Bjelovar otišao bez ponajboljeg igrača, Tomislava Radikovića, a u 13-oj minuti susreta ozljedio se još jedan od nositelja igre, Alen Varga koji je pri šutu za tri poena koji je pogodio krivo doskočio i ozljedio skočni zglob, a utakmicu više nije mogao nastaviti. Bio je ovo veliki udarac za naše košarkaše, a dok dodamo da Bjelovar u sastavu ima mladog reprezentativca Hrvatske, Luku Božića za kojeg se otimaju svi Hrvatski klubovi, a prošle je sezone Koprivnici zabio nevjerojatnih 70 koševa, te još par igrača iz Zagreba koji dominiraju visinom, bolje se u ovom trenutku nije moglo.

Prva četvrtina bila je još donekle dobra, a Bjelovar je nakon prvih 10 minuta imao osam koševa prednosti. Početak druge četvrtine bio je koban za Vargu, a bez dva najbolja strijelca u momčadi jednostavno u napadu nije išlo, što su igrači Bjelovara obilato koristili i na krilima Božića koji je zabio 38 koševa povećavaju prednost koja je na kraju susreta iznosila čak 49 koševa razlike.

Marko Bedi najbolji u redovima Rudar Cimpera s 12 koševa, Saša Dodlek zaustavio se na 11, a junior Arijan Vinko Novak zabio je 10 koševa.

Rudar Cimperu slijedi prva domaća utakmica u novoj sezoni koja se igra u subotu, 19. listopada s početkom od 18 sati u Školskoj dvorani u Murskom Središću. Protivnik,daleko najbolja momčad lige Grafičar iz Ludbrega,  koja napada prvu ligu, plaćeni su, treniraju dva puta na dan a u prvom su kolu razbili Radnik iz Križevaca s 103:55.

Ostali rezultati 1. kola: Ivančica-Čakovec 75:67, Podravac-Petar Zrinski 84:64, Grafičar-Radnik 103:55, Koprivnica-Mladost 64:85, Međimurje-Vindija 86:80.

(tekst Teo Cilar, foto Dražen Vinko Novak)