Težak domaći poraz KK “Rudar”

Treća liga košarkaša sjever

Košarkaši Rudara u 7. su kolu Treće lige košarkaša sjever upisali težak domaći poraz od branitelja naslova, Čakovec Globetke. Gosti iz Čakovca slavili su s uvjerljivih 110:69.

RUDAR-ČAKOVEC GLOBETKA 69:110 (10:28, 21:25, 13:26, 25:31)

RUDAR: Brodar N. Baranašić M. 7, Perčić T. Bedi Mi. 8, Dodlek S. 13, Bedi M. 36, David M. Žganec L. 2, Radiković T. (cap) 3.

U susretu protiv Čakovec Globetke bilo je teško za očekivati da naši košarkaši mogu ozbiljnije zaprijetiti. Razlog je naravno pomlađivanje ekipe i neigranje čak tri igrača iz prve petorke.

Gosti su krenuli snažno i dobili prvi period s uvjerljivih 18 poena prednosti. Rudar je u drugoj četvrtini pružao puno bolji otpor i dobro parirao gostima koji su dobili drugi period s 25:21 za plus 22 nakon prvog poluvremena.

Globetka je u trećoj četvrtini opet stisnula i dobila dvoznamenkastom razlikom tu dionicu za visokih plus 35 uoči posljednjih deset minuta.

Rudar u posljednjoj četvrtini opet puno bolji, ali nije bilo dovoljno da barem malo ublaži poraz. Globetka je uspjela dobiti i taj period za konačnih, vrlo uvjerljivih plus 41.

Za Rudar je odličnu utakmicu odigrao Marko Bedi koji je ubacio 36 poena (6 trica), a jedini dvoznamenkast uz njega u redovima Rudara bio je Saša Dodlek s 13 poena.

Iduće kolo donosi Rudaru novog teškog i snažnog protivnika. Gostuje se kod Lepoglave, a susret se igra u petak (13. prosinca) u 20 sati.

Ostali rezultati 7. kola: Dubravčan-Lepoglava 78:104, Donji Kraljevec-Vinica 120:65, Petrijanec-Međimurje II 94:91.

9.KK RUDAR 5 0 5 222 382 -160 4

KK Međimurje II igra van konkurencije i na kraju prvenstva svim klubovima brišu se rezultati utakmica igranih protiv njih.

(Teo Cilar, foto: Tin Tomanić)