SREDIŠĆANKA MANUELA TURK TREĆA NA PRVENSTVU HRVATSKE U VIŠEBOJU

Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u višebojima koje je održano u Varaždinu na stadionu “Sloboda”, bilo je uspješno za članove AK Međimurje i AK Nedelišće jer su se članovi ova dva međimurska atletska kluba okitili sa 5 medalja, i to sve brončanog sjaja, Natjecanje je održano u šest starosnih kategorija a sudjelovalo je stotinjak najsvestranijih atletičarki i atletičara iz cijele Hrvatske.

U kategoriji seniora u desetoboju brončano odličje osvojio je član AK Nedelišće Damir Posavec, sakupivši u deset disciplina ukupno 4388 bodova. Damir je bio najuspješniji u svojim najjačim disciplinama, skoku u vis i utrci na 110 m prepone, što mu je zajedno sa ostalim disciplinama osiguralo dolazak na postolje za podjelu medalja.

U kategoriji seniorki treća je bila članica Međimurja Manuela Turk, koja je u sedmoboju sakupila 3339 bodova, a u sedam disciplina u kategoriji mlađih juniorki brončano odličje osvojila je Karla Dujić (Međimurje) sa 3877 bodova. Specijalist za utrke na srednjim prugama, član AK Međimurje David Verli, pokazao je odličnu svestranost pa je u kategoriji starijih kadeta u šest disciplina sakupio 3205 bodova i osvojio 3. mjesto. Odlična je bila i Lucija Đaković (Međimurje) koja je u kategoriji mlađih kadetkinja osvojila 3. mjesto sakupivši u pet disciplina 2343 boda.

Najveći gubitnici višeboja bili su atletičari plasirani na nezavalno četvrto mjesto, a ovu titulu ponijeli su članovi AK Međimurje, Filip Vučenik koji je u petoboju za ml. kadete osvojio isti broj bodova kao i trećeplasirani, (medalja mu je izmakla zbog slabijeg omjera plasmana s izravnim konkurentom za treće mjesto), te Ivan Janušić koji je u seniorskom desetoboju za trećeplasiranim Posavcom zaostao za samo 20 bodova.

REZULTATI: troboj limačice: 7. Žana Klasić 533 bodova, 9. Ana Dobša 407; troboj limači: 6. Nino Blažić 393, 7. Domagoj Vučenik 367 9. Nino Rojko 281 11. Vito Križaić 232; petoboj ml.kadetkinje: 3. Lucija Đaković 2343; petoboj ml.kadeti: 4. Filip Vučenik 2123 6. Lovro Žbulj 1980 8. Matija Novak 1503; šestoboj st.kadetkinje: 8. Lea Branilović 2982 10. Emilija Kodba 2369; šestoboj st.kadeti: 3. David Verli 3205; sedmoboj ml.juniorke: 3. Karla Dujić 3877; sedmoboj seniorke: 3. Manuela Turk 3339; desetoboj seniori: 3. Damir Posavec 4388 4. Ivan Janušić 4368 5. Aleksandar Žbulj 3732.