SOKOL VODIO DO 70. MINUTE, A ONDA…

NK BSK iz Belice bio je domaćin NK Sokolu iz Vratišinca u 7. kolu 1. međimurske lige. Značajka ovog susreta je ta što su gosti vodili s 1:0 sve do 71. minute utakmice kada više nisu izdržali pa je uslijedila prava golijada domaćina koja je završila sa 4 gola u mreži Sokola.

Hrabro su se držali mladi Sokoli u Belici. Igrali su borbeno, borili se za svaku loptu, no na kraju nisu izdržali što možemo pripisati još uvijek nedovoljnom iskustvu kao i padu koncentracije pred kraj utakmice. Poveli su golom Božića kojemu je sjajno asistirao Luka Mikolaj koji je u drugom poluvremenu imao sjajnu šansu da možda i riješi susret, no za djelić sekunde  do lopte je prije stigao domaći vratar.

Sokol je na ovoj utakmici igrao oslabljen jer nisu nastupili kapetan Saša Puh, Marko Mikulaj i Davor Žagar. Trener Sokola Boris Radiković započeo je utakmicu s 6 juniora u prvom sastavu, a šesnaestogodišnji Mateo Vincek igrao je sa specijalnim liječničkim pregledom. Susret je bio izuzetno fer, prikazana je dobra igra s obje strane, a posebno moramo izdvojiti sudačku trojku na čelu sa glavnim sucem Klarićom koji su sudili vrhunski i zaslužili pohvale, kako domaćina, tako i gostiju.

Iz NK Sokola posebno zahvaljuju domaćinima iz Belice koji su ih nakon utakmice počastili s večerom koja se sastojala od finih pohanaca, ražnjića, ćevapa i drugih mesnih delicija. Na proljeće će im se nastojati revanširati, kako na utakmici tako i poslije nje.

NK BSK Belica: Magdalenić, Buhin, Mihalec, Gunc, Kaniški, Mavriček, Frančić, Šarić, Škvorc, Novak, Paler, (Panić, Kerovec, Dragović, Buhin, Haček )

NK Sokol Vratišinec: Posavec, Tarandek, Horvat N., Vincek, Mikolaj L., Božić, Leško, Dunjko, Hertarić, Munđar, Korpar (Žagar I., Moharić)

Strijelci: 0:1 Božić (36), 1:1 Mavriček (71), 2:1 Šarić (79), 3:1 Haček (84), 4:1 Haček (88)