Sokol savladao Muru u zadnjih deset minuta na njezinom terenu

U 9. kolu 2.međimurske lige Skupine „B“ u Hlapičini su se sastali dugogodišnji sportski  rivali domaća Mura i Sokol iz Vratišinca.

U vrlo zanimljivoj i interesantnoj utakmici, ovaj put bodove su odnijeli gosti prije svega zahvaljujući boljoj igri u drugom dijelu utakmice.

Utakmicu je inače bolje otvorio domaćin koji je u prvom dijelu bio bolja i opasnija ekipa što je i dovelo do njihovog vodstva u 40. minuti utakmice kada jedan ubačaj sa strane Ivice Telebuha, Nikola Munđar posprema u vlastitu mrežu za  domaćih 1:0.

U drugom djelu  dominacija gostiju međutim  bez nekih izrazitih prigoda sve do 83. minute,  kada Aleksandar Vincek koji je ušao u drugom dijelu utakmice, iskosa s desne strane oštrim prizemnim udarcem šalje loptu u mrežu domaćeg vratara Stojka i poravnava rezultat na 1:1.

I nakon postignutog zgoditka Sokoli i dalje vrše pritisak na gol domaćina dok oni pokušavaju nešto više učiniti u kontranapadima preko Ivice Telebuha, nažalost po njih bez uspjeha.

U 87. minuti utakmice ekipa Sokola dolazi do sva tri boda, kada Tomislav Šafarić odličnim udarcem s vrha šesnaesterca postiže zgoditak poslavši loptu pod samu gredu domaćeg vratara za 1:2 i nova tri boda.

Tako se domaćinu osvetilo što u prvom dijelu nisu iskoristili dvije lijepe prigode dok gosti  zasluženo odnose bodove iz Hlapičine.