SOKOL OŠTEĆEN ZA JEDANAESTERAC

Mlada ekipa Sokola koja svakim nastupom stječe iskustvo u nadmetanju sa za sada jačim i samopouzdanijim protivnicima polako se navikava i na sudačke pogreške koje jesu sastavni dio igre, međutim nikako da se dogode u njihovu korist. Tako su  jučer u Mihovljanu protiv domaće Slobode oštećeni za čisti jedanaesterac (igranje rukom u kaznenom prostoru), koji možda ne bi utjecao na konačni rezultat, ali da je dosuđen i realiziran sigurno bi osokolio mladiće iz Vratišinca. Ovako polako postaju žrtve onih koji su ih unaprijed otpisali no prvenstvo je tek počelo i u njemu se još može svašta dogoditi i promijeniti.

Pružio je Sokol dosta dobar otpor Slobodi iako je slabija igra bila karakteristika prvog dijela utakmice koji domaćini dobivaju 1:0. U nastavku Sokol igra bolje što rezultira pogotkom Korpara i smanjenjem rezultata na 2:1, a u 70. minuti Horvat Franko pogađa prečku i propušta mogućnost izjednačavanja rezultata. U samoj završnici susreta Sloboda postiže još jedan pogodak kojim potvrđuje pobjedu od 3:1.

Nakon utakmice domaćini su počastili goste pečenim odojkom koji su zajednički sponzorirali po jedan vatreni navijač Slobode i Sokola. U sljedećem kolu Sokol je domaćin ekipi NK Kraljevčan iz Donjeg Kraljevca, a nada u osvajanje prvih bodova nikad nije bila veća.

NK SLOBODA (Mihovljan) – NK SOKOL (Vratišinec)  3:1  (1:0)

Nk Sokol: Posavec, Vincek (Horvat F.), Hertarić, Puh, Munđar, Tarandek, Mikolaj L., Mikolaj M., Horvat N. (Leško), Božić (Moharić), Korpar

Kapetan: Puh Saša

Trener: Boris Radiković