Slaven Belupo prohujao Šuderkom u 1/16 finala Hrvatskog nogometnog kupa

Jedna lijepa nogometna priča završila je ovog utorka popodne u Murskom Središću. Naime NK „Rudar“ u 1/16  finala Hrvatskog nogometnog kupa, slaveći svoj najveći uspjeh u tom natjecanju dosad, nije se uspio u punoj snazi oduprijeti prvoligaškoj  kvalitetnijoj ekipi Slaven Belupa. Iako je prvi dio utakmice dao nagovještaj da bi se u ovoj utakmici ipak nešto moralo pitati u „lapornike“, gosti iz Koprivnice  svoju punu snagu pokazali su u drugom dijelu.

U prvih 45 minuta postigli su dva pogotka, a Rudar im je do prvog zgoditka odlično parirao.  U 35.minuti je Etoundi  udarcem glavom poentirao nakon ubačaja iz kuta, kada ga je domaća obrana ostavila samog i neometanog u samom centru svog kaznenog  prostora. Na  2: 0 već u 37. minuti i drugi nakon pogreške domaćih na sredini terena povećava Knoll iz brze kontre. Prije toga u 20. minuti Rajf je dobro intervenirao u prilici je bio Suarez, u 22. minuti Knoll je nakon udarca iz kuta glavom pucao preko gola, baš kao i Etoundi u 25. minuti na dodavanje Gode.

39.minuti Rudar je mogao  smanjiti gostujuće vodstvo i utakmicu učiniti interesantnom, kada Skoliber izlazi  sam pred Filipovića  no nije ga uspio savladati, ovaj odličnom  intervencijom spriječio siguran zgoditak, kojeg u nastavku akcije nije uspio postići ni M. Šoltić.

U drugom dijelu igrači Slaven Belupa su apsolutno preuzeli inicijativu te do vrha napunili mrežu domaćina.

Već u 48.minuti gosti stvaraju prigodu no Rajf je  još jednom dobro intervenirao,no nakon toga gosti stvaraju  opasne akcije iz kojih su Etoudi, Mlinar, Krstanović, dva puta Iličić i dva puta Boakye postizali pogotke. Domaći u tom drugom dijelu neopasni, a i nemoćni da spriječe goste u postizanju ovakvog rezultata.

Bez obzira na sve igračima Rudara sve čestitke i prikazanu borbenost u ovoj utakmici, a igra u  prvom dijelu može im biti samo putokaz za buduće utakmice u prvenstvu.

Nakon utakmice  sponzor ove utakmice  Restoran „Bajzovi dvori“ iz Murskog Središća počastio je obje ekipe odličnom hranom, na čemu im se iz NK „Rudar“ najljepše zahvaljuju.

1/16 FINALA KUPA HNS-a

RUDAR – SLAVEN BELUPO 0:9(0:2)

MURSKO SREDIŠĆE – Igralište Šuderka.

Gledatelja: 600

Suci:Nenad Vargović (Virovitica),  Nikola Kečkiš, Goran Loparac, Ivan Slunjski

Delegat: Ivan Jurina(Zabok)

Strijelci: 0:1 Etoundi (35), 0:2 Knoll n(37), 0:3 Etoundi (53), 0:4 Mlinar (55), 0:5 Krstanović (67),0:6 Boakye (80), 0:7 Iličić (85), 0:8 Boakye (87), 0:9 Iličić (89).

RUDAR: Rajf (74. Kovač), Šardi, Mesarić, A.Zadravec, M. Šoltić, D. Šoltić (57. Zrna), Patafta, M.Zadravec, Zeljko, Vinko, Skoliber (55. Vurušić)pričuve: Kovač, Radek, Vurušić(77.Radek), Zrna trener: Dražen Škvorc.

SLAVEN BELUPO: Filipović, van Bruggen, Goda, Etoundi (53. Krstanović), Bačelić-Grgić (46.Mlinar), Glavičić (60. Boakye), Paracki, Knoll (60. Iličić), Prce, Bogojević, Suarez (57′ Brković),pričuve: Čović, Maglica, Mlinar, Iličić, Brković, Jukić, Soldo, Boakye, Krstanović trener: Tomislav Stipić.