Sigurnom pobjedom Plavi zaključili jesenski dio prvenstva

U subotu po ne baš lijepom  vremenu pred oko 100 gledatelja pobjedom protiv Pobjede iz G. Hrašćana Plavi su  zaključili jesenski dio prvenstva.

Što se tiče same utakmice posljednjeg kola Plavi su boljom igrom i većom željom  došli do zaslužena tri boda.

Nakon početnog ispitivanja snaga i nekoliko poluprilika domaćin dolazi u vodstvo u 10. minuti prvijencem Darija Lisjaka koji nakon kornera zakucava loptu za 1:0 i slavlje Plavih. No gosti u  27. minuti zgoditkom Bojana Kregara poravnavaju na 1:1, a u potpunosti su mogli preokrenuti rezultat da su do kraja polovremena  iskoristili dvije  velike prilike kada isti igrač izlazi sam pred vratara Marka Šoltića koji efektno krajnjim naporom brani upućeni udarac. Nakon nekoliko nekoliko minuta gosti odlično pucaju, a lopta od stative odlazi u gol-aut. Rezultat se do kraja poluvremena nije mijenjao.

Početkom drugog poluvremena Plavi kreću odlučnije i to je urodilo plodom u 61. minuti kada Nikola Tuksar dobro proigrava na boku Srnca koji vara svog čuvara i sa dvadesetak metara iskosa pogađa donji desni kut gostujućeg vratara.

U 69. minuti Tomislav  Nerer vara svog čuvara u 16-tercu izbija sam pred golmana gura loptu kraj njega, a isti ga povlači rukama i sudac pokazuje kazneni na  udarac. Siguran  izvođač istog bio je  Nerer koji pogađa za konačnih 3:1. Do kraja utakmice bilo je još nekoliko poluprilika na obje strane,  ali rezultat  se nije mijenjao. Nakon utakmice Plavi su  pripremili slavlje i druženje sa navijačima uz odličan bograč za sve nazočne  kojeg su pripremili Nenad Novak i Tomica Nerer.

Valja napomenuti da su Plavi u zadnjih osam  kola pod vodstvom trenera Vladimira Pavlekovića ostvarili 5 pobjeda i 3 poraza i na kraju zauzeli 9. mjesto na ljestvici. Slijedi zimska stanka kroz koju će uprava raditi na poboljšanju uvjeta, a igrači kroz dvoranske treninge (stari termin) i nekoliko dvoranskim turnira brusiti formu za proljetni dio prvenstva!

1. međimurska liga skupina „B“ , Peklenica, Igralište Pocurke. 25.11.2018., 15. kolo

PLAVI – POBJEDA/GH/  3:1 (1:1)

Suci: Dario Velđi, Robert Kolarić, Božidar Juračić

Delegat: Mladen Puklavec

Strijelci: 1:0 10′ Tuksar, 1:1 27′ Kregar, 2:1 61′ Srnec, 3:1 69′ Nerer (KU)

Gledatelja: 100

PLAVI: M. Šoltić, Tuksar, Zadravec, Goričanec, (71′ Turk), Drk, Antoković,Kovač (78′ S. Šoltić), Nerer, Povodnja (84′ Sakač), Srnec (73′ Vugrinec), Lisjak pričuve: Sakač, Turk,Vugrinec, S. Šoltić, Matić, trener: Vladimir Pavleković

POBJEDA:  Posavec, J.Horvat, Celinger, Hanžeković, Mikulan (84′ Zorković), Lončarić (58′ Kovač), D. Horvat (76′ Ivančić), Debelec, Fuček (81′ Thes), Kregar, Pintarić (58′ Petek) pričuve: Zorković, Kovač, Ivančić, Thes, Petek, trener: Nenad Balić

(tekst: kk, zr foto: kk)