RUTINSKA POBJEDA RUDARA PROTIV SKROMNIH PLITVIČANA

NK RUDAR – NK PLITVICA SELNIK   2 : 1 (1 : 0)

RUDAR: M.Rajf , Levačić , Šprajc ,Vuri , D.Šoltić , F.Novak( 81. Knežević) , Liklin (65. Podgorelec ) , Čalopa ( 85 . A .Novak ) , N.Šoltić , Berdin , M . Šoltić

pričuve : R.Rajf , Šardi , A. Novak , Knežević , Balaž , Podgorelec

trener : Smiljan Liklin

PLITVICA: /Selnik/ : Gašparić , Draguljić , Vucković , Kapusta , Kosec ( 31.Grabarić) ) , Blagaj , Krstitović , Međimorec , Medved , Kranjec , Kiš ( 53. Horvat ) pričuve : Mikac , Grabarić , N.Međimorec , Horvat ,Skupnjak , Bendelja trener : Dražen Golenja

Strijelci :  1 : 0 14.min F.Novak  2 : 0  76.min Podgorelec   2 : 1 89. min Kapusta

Službene osobe: Dino Kramar (sudac) , Vladimir Kapeš ( 1.pomoćni) , Kristijan Šantavec (2.pomoćni ) delegat : Vlado Sokač

Gledatelja 150

Netko tko danas nije bio na utakmici po rezultatu dobio bi dojam da se radi o teško izborenoj pobjedi. No da rezultat zna varati uvjerili smo se danas jer Rudar je bio apsolutno kvalitetnija ekipa ,a jedini problem bio je realizacija. Umjesto da domaćin riješi utakmicu u prvom dijelu sa dva ili tri zgoditka razlike zbog svojih promašaja doveo se u situaciju da se  muči i više nego je trebalo protiv skromne ekipe gostiju.

Kada se tome doda po nama prestrogo dosuđeni crveni karton D. Šoltiću stvari su se mogle i zakomplicirati. Iako su od 36.minute igrali sa igračem manje Rudarovci su sigurnom igrom došli do pobjede. Rudar je poveo u 14. minuti kada je iz blizine loptu u mrežu pospremio Filip Novak. Na 2 : 0 u 76. minuti povisio je Podgorelec koji je prije toga zamijenio Liklina. Rudar je i sa igračem manje kontrolirao igru i sve do 89. minute kada gosti u jednom od rijetkih opasnijih napada nakon udarca Kapuste postižu zgoditak i smanjuju rezultat na 2 : 1.

Nije nas danas previše oduševilo suđenje Kramara iz Varaždina , a čini se da najviše problema ima kod određivanja stegovnih mjera pa se po broju kartona čini da se danas na utakmici vodio mali rat što svakako ne odgovara istini. Igrala se čvrsta, muška utakmice, bez nekih težih pogibeljnih startova. Na kraju zaslužena pobjeda domaćina, a jedina je šteta zbog crvenog kartona D. Šoltića koji će sigurno dosta faliti u nastavku prvenstva.