Rudaru zasluženi bod u Orahovici, Leo Vurušić trostruki strijelac za Rudar

U drugom kolu 3.HNL Sjever Rudar je gostovao u Orahovici kod ekipe Papuka i zasluženo osvojio prvi bod u ovom prvenstvu.
Konačan rezultat 3:3 govori da se radilo o jednoj ravnopravnoj igri u kojoj je Rudar imao veći posjed lopte no takav neriješen rezultat svakako je najpravedniji iako su jedna i druga ekipa promašile još neke vrlo lijepe prigode.
Cijelo prvo poluvrijeme prošlo je u ravnopravnoj igri u kojoj nije bilo nekih velikih prigoda, ali domaćini ipak dolaze u vodstvo od 1:0 u 43. minuti zgoditkom Marina Vratkovića nakon kornera koji nakon izbijene lopte obrane Rudara s vrha kaznenog prostora pogađa sam kut nemoćnog Kodbe. Tim rezultatom odlazi se na odmor.
Vrlo rano u drugom dijelu domaćin povećava vodstvo na 2:0 i to zgoditkom Miroslava Rukavine u 50. minuti.
No poletna ekipa Rudara se ne predaje, već se i dalje bori i zato biva nagrađena te u dvije minute poravnava rezultat.
Leo Vurušić danas trostruki strijelac u dvije minute u 65. i 66.  minuti postiže dva zgoditka i poravnava rezultat na 2:2.
Desetak minuta kasnije domaćini opet dolaze u vodstvo od 3:2 još jednim zgoditkom Rukavine.
Nakon toga jedna i druga ekipa promašuju stopostotne prigode, prvo Vurušić za Rudar za poravnanje , a zatim jedan od domaćih igrača promašuje prazan gol. Isto tako treba reći da je sudac Hlevnjak poništio gol Radikovića također za poravnanje, zbog navodnog prekršaja u napadu.
Leo Vurušić svoj promašaj ispravlja u nadoknadi vremena u 90+3 te postiže svoj treći zgoditak za konačnih 3:3.
Zanimljivo je istaći da je sva tri zgoditka Vurušić postigao u 35 minuta jer je u igru ušao u drugom dijelu u 55. minuti. Bravo Leo.
Sve čestitke ekipi Rudara i treneru Balajiću na ovom rezultatu koji će svakako biti veliki poticaj za igrače pred utakmicu s ekipom Međimurja u sljedećem kolu.
3. HNL Sjever, Orahovica, Igralište Papuk 2.kolo, 28.08.2021.
NK PAPUK . NK RUDAR 3:3 (1:0)
Suci :Tomislav Hlevnjak, Ivan Huđ, Ivan Iveljić, Marko Dergez delegat: Robert Remar
Strijelci: 1:0 43′ Vratković, 2:0 50’Mi. Rukavina, 2:1 65′ Vurušić, 2:2 66′ Vurušić, 3:2 76′ Mi. Rukavina, 3:3 90+3 Vurušić
PAPUK: Mahaček, Mi. Rukavina, Šantić, Špoljarić(67′ Majdenić), Bušljeta(83′ Jelenčić), D. Podboj( 83′ R. Podboj), Jusup, Zdelar, Rukavina Ma.(86′ Z. Špoljarić), Vratković, Čavić pričuve: Grof, Špoljarić Z., Džajkić, Majdenić, Jelenčić, Čas, Ra. Podboj trener: Martin Majdenić
RUDAR: Kodba, Zeljko, Mesarić(63′ Petrinec), Belaj, Mikulić(83′ P. Nedeljko), Škvorc, K. Nedeljko(55′ Vurušić), Koščak, Radiković, Vinko, Vaš pričuve: Lisjak, Vurušić, Petrinec, Tarandek, P. Nedeljko, Mutvar, Liklin trener: Andrija Balajić

(tekst: zr, foto: Damir Cilar)