RUDAR ZAMRZNUO LEPOGLAVU NA MINUS 31

Košarkaši Rudara upisali su prvu pobjedu u 2. kolu C-1 lige sjever. Bili su uvjerljivi protiv Lepoglave rezultatom 86:55 uz podršku svojih navijača.

Rudar-Lepoglava 86:55 (20:9, 24:18, 19:11, 23:17)

Rudar: Antolović 7, Brodar 1, Rošić Novak 2, Perčić 2, Vojković 19, Gönc 7, Dobranić 4, Dodlek 25, Nerer, Radiković 19.

Razigrani, raspoloženi i vrlo dobri u obrani bili su danas košarkaši Rudara protiv Lepoglave unatoč izostanku prvog strijelca Marka Bedija.

Naši su košarkaši od samoga početka dali do znanja gostima da bodove iz Murskog Središća neće odnijeti. Prvu četvrtinu Rudar je dobio s 20:9 i već nakon prve četvrtine stekao dvoznamenkastu prednost.

Prednost je nakon svake četvrtine rasla, a do poluvremena su igrači Rudara pobjegli na nedostižnih 17 poena prednosti. Trener Saša Repalust nije dozvolio svojim košarkašima opuštanje nakon visokre prednosti te su i u drugom poluvremenu nastavili u istom ritmu.

Opet je odlična bila obrana u trećem periodu u kojem je Lepoglava postigla samo 11 koševa, a razlika se popela na plus 25. Do kraja susreta, Rudar je razliku još i povisio na konanih plus 31, a svi igrači dobili su priliku igrati te su svoju minutažu dobro iskoristili.

Najbolji u pobjedi Rudara bili su Saša Dodlek s 25 poena dok su Matija Vojković i Tomislav Radiković ubacili po 19 koševa.

Sljedeći vikend je pauza u prvenstvu zbog Blagdana Svih Svetih, a prvenstvo se nastavlja 07. studenog kada Rudar igra prvi gostujući susret.