RUDAR TEŠKO DO VRIJEDNA TRI BODA

Velikih problema u sastavljanju ekipe u srazu sa Zadrugarom iz Hrastovskog imao je trener Rudara Smiljan Liklin. Naime čak petorica prvotimaca nisu mogla sudjelovati na  jučerašnjoj utakmici. Trojica, Dario Šoltić , Matija Zadravec te Benjamin Šardi odrađivali su kaznu akumuliranih žutih kartona dok su braća Knežević Uskrsne blagdane iskoristili za posjet svojoj familiji u BIH.

Koliko je problema bilo pokazuje i to da su na klupi za rezervne igrače sjedila uz D. Podgorelca dva vratara R. Rajf i Končić te rekovalescent Vanja Liklin.

Hrabro i poletno ušao je Rudar u utakmicu i od samog početka preuzeo inicijativu te ugrožavao vrata gostiju. Vrlo brzo već u 13.minuti lijep prodor Novaka po desnoj strani, ubačaj u sredinu, a gostujući je igrač Zubčić bio prisiljen ubaciti loptu u vlastitu mrežu. Rano i zasluženo vodstvo Rudara od 1:0. Nije dugo potrajalo i Rudar u 16.minuti povećava vodstvo na 2:0 i to nakon ubačaja iz kuta Radikovića, M. Šoltić  lijepim udarcem glavom postiže zgoditak. I dalje Rudar drži posjed lopte no gosti polako preuzimaju inicijativu te u 30.minuti nakon lijepe akcije smanjuju na 2:1 preko Kolaka. Tim rezultatom odlazi se na odmor.

Drugo poluvrijeme gosti pokušavaju izjednačiti rezultat, a Rudar brzim kontrama povećati. Kako jedna nesreća nikad ne ide sama tako i ovaj put pogađa Rudar kada se  prvo povrijedio M. Šoltić pa zatim Radiković te oni u nastavku utakmice više statiraju nego igraju. No usprkos svemu Rudar stvara šansu preko Vurušića nakon njegovog izvanrednog solo prodora, no njegov udarac zaustavlja gostujući vratar Modrić.

I gosti imaju svoju priliku za poravnanje u zadnjoj minuti no iz idealne pozicije promašuje Šegović.

Rudar je ovim bodovima zadržao treću poziciju te je i dalje kandidat za naslov prvaka. U slijedećem 20.kolu Rudar je gost kod ekipe Mladosti Komet Prelog. Kako u današnjoj utakmici nije bilo novih „žutića“ za taj susret kandidirati će svi igrači.

RUDAR – ZADRUGAR   2:1  (2:1)