RUDAR SLOBODI UVALIO PETARDU

Pred 200-tinjak gledatelja po oblačnom i kišovitom vremenu Rudar  je lakše nego što se očekivalo porazio tradicionalno neugodnog protivnika Slobodu iz Slakovca i još si malo popravio gol razliku.

RUDAR – SLOBODA   5 : 1 (2:1)

RUDAR: Rajf , Levačić , Šardi , Vuri ,Vurušić(  od 77. Žerjav) , Horvat (od 58. Berdin) , D. Šoltić (od.84.Podgorelec) , F.Novak (od.70. Jezernik) , N.Šoltić , M.Šoltić(od 46. Radiković) pričuve:Končić (PV) , Jezernik ,Žerjav ,Knežević ,Podgorelec ,Radiković ,Berdin trener: Vladimir Pavleković

SLOBODA /S/ : Posavec , Borko ,Vabec (od65. Goricaj) , Novak , Cvetković (od.15.M.Posavec) , Katanec ,Srnec , Vagjunec (od 51. Baksa) , Begović , Fučko , Tkalec (od 51.Petek) pričuve:Kolarić ,Petek ,Goricaj ,Posavec M., Baksa ,Hergotić trener Stjepan Petek

strijelci: 1 :0 1.min D.Šoltić , 2 : 0 33.min D.Šoltić , 2 :1 35.min Fučko , 3 : 1 49.min  Vurušić , 4 : 1 54 .min Vurušić  5:1 75.min Čalopa

Službene osobe : Saša Fegeš , Davor Šupljika , Dražen Sukanec delegat :Vladimir Vugrinec

gledatelja 200

Već u prvoj minuti D. Šoltić postiže efektan zgoditak sa nekih četrdesetak metara iz slobodnog udarca i odmah usmjerava utakmicu u željenom smjeru za domaćina. Istina gol ide i na dušu mladog vratara gostiju Posavca , ali to je najmanje važno što se Rudara tiče. Odmah nakon vodstva Rudar prividno prepušta sredinu terena gostima da bi iz brzih kontranapad stvarao šanse i ozbiljno ugrožavao gol gostiju. Tako je bilo do 33.minute kada D. Šoltić svojim drugim zgoditkom dovodi Rudar u vodstvo od 2 :0. To kao da je malo uspavalo domaćina pa dozvoljavaju gostima da smanje rezultat nakon lijepe akcije na 2:1 preko Saše Fučka u 35. minuti. Rudar i dalje stvara šanse ali ih i ne zabija te se na odmor odlazi rezultatom od 2:1 čime puno više mogu zadovoljni biti gosti.

U drugo poluvrijeme Rudar ulazi još žešće i čvršće preuzimajući u ruke svu kontrolu utakmice te već u 49.min Vurušić dovodi ekipu Rudara u vodstvo od 3:1 i tu se već vidjelo da gosti neće dobro proći. Pet minuta kasnije u 54.minuti drugi zgoditak Vurušića za 4:1. Gosti pokušavaju udarcima izvan šesnaest metara ali danas odlični stoperi Rudara Vuri i Šardi sa lakoćom blokiraju te njihove udarce tako da vratar Rajf i nije bio previše u opasnosti. Konačan rezultat od 5:1 postiže Čalopa u 75. minuti nakon lijepog i nesebičnog proigravanja D.Šoltića kojeg je izvanrednim pasom poslužio Vurušić. Lijepa akcija za kraj jer dalje je Rudar mirnom kontrolom utakmice priveo ju kraju.

Dosta toga je pokazala ova utakmica o ekipi Rudara. Odigrali su dobro , agresivno , dobro u obrani, vezni red  radio je puno , raspucali su se glavni strijelci D. Šoltić i Vurušić , M. Rajf na vratima standardno siguran , bokovi jako puno toga napravili u tijeku cijele utakmice ,dečki koji su  ušli kao zamjene opravdali su očekivanja. Sve u svemu vrlo dobra partija Rudara normalno da uvijek ima onih koji bi našli neke sitne greškice , ali to smo mi, svi vrhunski treneri i znalci. Dečkima čestitke na lijepoj utakmici i pobjedi kojom su se zahvalili gledateljima koji su se unatoč dosta lošem vremenu okupili na Šuderki u lijepom broju.

Ova pobjeda i dobra igra svakako je poziv svim vjernim navijačima kluba da se u srijedu 09.09.2015. god. u 17,00 sati opet nađu na igralištu Šuderka gdje Rudar u 16. finala kupa dočekuje kotoripskog MŽNL ligaša Graničara. Pobjeda i prolaz bio bi još jedan lijep uspjeh ove odlične ekipe Rudara. Zato dođite i pomozite im u tom njihovom naumu.