RUDAR SE OD NAVIJAČA OPROSTIO POBJEDOM, A LUKA RIHTAREC EUROGOLOM

Sastavi :

RUDAR : M.Rajf , Šprajc , Vuri , Vurušić( 90.min. Liklin) , Knežević (70.min.Radiković) , D.Šoltić , Zadravec , Čalopa , D.Novak  , Rihtarec (54.min. Stojko) M.Šoltić  pričuve : R.Rajf , Radiković , Jezernik , Liklin , Stojko , Podgorelec trener : Smiljan Liklin

VIROVITICA : Bartolić , Marković , Serenčeš , Kovačević , Brdarić ( 62. Mrazović) Prugovečki ( 55. Mikić ) I.Bartolić , Buketa (82. Jergović ) Lach , Lovreković  , Perković  pričuve : Tomljanović , Kovač , Jergović , Mrazović , Mikić , Duvnjak ,Jurčević  trener: Saša Topić

SUCI: Pajtak , Lacković , Gregurina , Jalžabetić  delegat : Toplek Nikola

STRIJELCI: 1 :0 10.min D.Šoltić 2 :0 24.min Knežević 2:1 31.min. Kovačević3:1 33. min. Rihtarec  3 : 2 65.min. Lach

gledatelja: 150

Zasluženom pobjedom se Rudar oprostio od treće lige pred svojom vjernom publikom koje nije bilo puno , ali ipak nešto više nego u zadnje vrijeme. Lijepo i sparno vrijeme nije omelo igrače obiju ekipa da prikažu lijepu i žustru igru začinjenu sa pet zgoditaka.

Opet su Rudarovci krenuli u nešto izmijenjenom sastavu jer zbog kartona nije bilo D. Novaka i N. Šoltića , a nedostajao je i M. Županec koji je bio odsutan zbog poslovnih obaveza.

Rudar nakon laganog početka u 10.min dolazi do vodstva nakon lijepog driblinga u šesnaestercu D. Šoltića i nakon njegovog odličnog prizemnog udarca lopta završava u mreži gostujućeg vratara.

Sve jačim pritiskom prema vratima gostiju domaćini nastoje povećati vodstvo što im i uspijeva nakon lijepog prodora i  prizemnog ubacivanja u sredinu B. Vurušića. Loptu u mrežu posprema H. Knežević. Lagano opuštanje domaćina odmah iskorištavaju gosti i u prvoj pravoj prilici za zgoditak igrač gostiju Kovačević D. lijepim udarcem sa 16 m smanjuje rezultat na 2 :1 . No to nije bio kraj jer L. Rihtarec u svojoj oproštajnoj utakmici  u 33.min iz slobodnog udarca postavlja konačni rezultat prvog poluvremena 3 :1 .

U drugo poluvrijeme Rudar ulazi sa željom za povećanjem vodstva , ali osim nekoliko lijepih akcija te vrlo dobrih udaraca prema vratima nisu više ništa postigli. Naprotiv gosti su  nakon jedne pogreške vratara M. Rajfa uspjeli smanjiti rezultat na 3 : 2 u  65.min preko V. Lacha i tako  postavili  konačni rezultat utakmice.

Do kraja još jedino treba istaći opravdano isključenje domaćeg igrača M. Zadravca u 72. minuti zbog vrijeđanja suca. Ipak moramo napomenuti da prije toga nije sviran očiti faul na Zadravcem no to ne opravdava njegov postupak. Još jedan detalj moramo istaknuti, a to je povrata Vanje Liklina na zelene terene nakon godinu i pol izbivanja zbog operacije koljena.

Na današnjoj utakmici od aktivnog igranja oprostio se Luka Rihtarec. Klub mu se zahvalio prelijepom slikom , a suigrači loptom sa potpisima svih igrača. Sezona za Rudar završava idući vikend  sa ekipom Mladosti u Ždralovima,  no za sada se još ne zna da li će to biti u subotu ili nedjelju u 17,30 sati. O datumu igranja ćemo vas naknadno izvijestiti. (Z. Rihtarec, foto Tin Tomanić)