Rudar preokretom u Đurđevcu do tri boda i šestog mjesta na prvenstvenoj ljestvici

GRANIČAR(Đurđevac)-RUDAR 1:2(1:1)

1. HNL Sjever 19/20, Đurđevac, 07. 03. 2020., 16.kolo

Suci:  Filip Hirš, Miro Hantak, Ivan Starčević, Jasmin Horvat   delegat: Tihomir Majstorović

Gledatelja: 230

Strijelci: 1:0 1′ Topolčić 1:1 41′ Radiković 1:2 47′ Mesarić

GRANIČAR: Božek, Palaić, Šostarec(58′ J. Fusić), Nikšić, Z. Fusić, Topolčić, Žagi, Resler, Đurić(70′ Belobrk), Stanković, Brusač(51′ Šehić) pričuve: Kranjčev, Lovrak, Tišljar, J. Fusić, Karlovčan, Šehić, Belobrk trener: Ivor Bolteković Tkalec

RUDAR: Rajf, Vinko(73′ A: Zadravec), Vaš, Kuhar, Radiković, Mesarić, Režić, Antolović(46′ Zeljko), Novak(83′ Šoltić), M. Zadravec, Šardi pričuve: Končić, A. Zadravec, Šoltić, Zrna, Nedeljko, Zeljko trener: Dražen Škvorc

Nakon poraza u prvom kolu nastavka 3. HNL lige na svom terenu od ekipe Radnika, Rudar je bodove iskupljenja otišao potražiti kod  ekipe Graničara iz Đurđevca. Trener  Škvorc  na ovoj utakmici na raspolaganju je imao sve igrače osim ozlijeđenog Dejana Slunjskog i kartoniranog Emanuela Pintarića.

Na lijepom objektu u Đurđevcu  gdje se igralo na umjetnoj travi Rudarova ekipa nije se najbolje snašla od samog početka pa tako već u 1. minuti domaćin dolazi do vodstva od 1:0  preko Zlatka Topolčića nakon pogreške u obrani Rudara.

Bio je to očiti šok za igrače Rudara koji nikako nisu mogli povezati redove u prvih pola sata utakmice. No nakon toga Rudarovci polako preuzimaju konce igre u svoje ruke te sve više dirigiraju igrom i opasno ugrožavaju vrata domaćina.

Plod takve igre bio je i izjednačujući zgoditak u 41. minuti, kada nakon odličnog ubacivanja iz kuta Arpada Vaša na prvu stativu, odlično reagira Silvio Radiković i glavom posprema loptu  u mrežu za poravnanje rezultata na 1:1. U tom periodu utakmice Rudar je imao još nekoliko prigoda međutim do promjene rezultata nije došlo te prvi dio utakmice završava rezultatom  1:1.

Trener Škvorc na poluvremenu je izvršio jednu promjenu te je Matiju Antolovića zamijenio Damir Zeljko.

U 47. minuti slijedi odličan prodor Zeljka te njegovo ubacivanje  na drugu stativu domaćeg gola gdje  lopta pronalazi  odlično postavljenog Leonarda Mesarića koji udarcem glavom pogađa suprotni kut nemoćnog domaćeg vratar Božeka i dovodi Rudar u zasluženo vodstvo od 1:2.

Cijelo drugo poluvrijeme Rudar je bolja ekipa i stvara prigode opasno ugrožavajući domaća vrata preko bočnih pozicija preko Zeljka i Novaka, tako da se nekoliko puta domaći vratar našao u teškim iskušenjima, ali zahvaljujući što sreći, a što nepreciznosti Rudarovih igrača  do promjene rezultata nije došlo.

Svakako moramo spomenuti i odlično izveden slobodan udarac Ivana Režića u 78. minuti, kada lopta umjesto u mreži završava na vratnici.

I zamalo da se to neiskorištavanje prigoda osveti Rudaru jer u posljednjoj minuti utakmice domaćin ima vrlo dobru prigodu za poravnanje, no  udarac domaćeg igrača završava pored vratiju  Rajfa.

Ovom pobjedom Rudar se probio na željeno 6. mjesto prvenstvene ljestvice s dva boda ispred ekipa Bjelovara i Virovitice.

U sljedećom 17. kolu Rudar na svom igralištu 14. 03. dočekuje lidera na prvenstvenoj ljestvici ekipu Mladosti iz Ždralova. Na toj utakmici zbog akumuliranih kartona za ekipu Rudara neće moći nastupiti Antonio Zadravec i Ivan Režić, no svejedno vjerujemo u dobru igru i rezultat ekipe Rudara.