Rudar pregazio Vinicu bez “pola“ momčadi

Košarkaši Rudara ostvarili su uvjerljivu pobjedu protiv posljednjeplasirane Vinice. Naši su košarkaši slavili s 43 poena razlike iako su igrali bez čak pet igrača, od čega su tri iz prve petorke. Sada u natjecanju Četvrte lige košarkaša slijedi pauza zbog Uskrsa, a onda su na redu posljednja dva kola i završni turnir najbolje četiri momčadi.

Rudar-Vinica 89:46 (27:8, 19:18, 24:7, 19:13)

Rudar: Bedi Mi. 14, Brodar N. 4, Perčić T. , Dodlek S. 11, Bedi Ma. 23, David M. 19, Radiković T. 8, Đokić N. 10.

Rudar je utakmicu protiv Vinice igrao bez najboljeg strijelca lige, ozlijeđenog Alena Varge, a iz prve petorke Rudara su u ovoj utakmici izostali i Arijan Vinko-Novak i Tomislav Perčić. Još uvijek nisu zaigrali Jan Rošić-Novak i Lucian Sobočan, ali nije smetalo. Oni koji su igrali odradili su to odlično.

Rudar je već nakon prve četvrtine riješio pitanje pobjednika dobivši je s 27:8, a u drugom se periodu igralo izjednačeno, najviše zbog toga jer su naši igrači malo popustili u ritmu. Na poluvrijemese otišlo rezultatom 46:26.

Rudar je treću četvrtinu odradio na razini prve, odlično u obrani prije svega, a u napadu su zabijali svi. Nakon 30 minuta igre Rudar je bio na 70:33. Nije bilo opuštanja u posljednjoj četvrtini iako je taj period Rudar odradio u dvije brzine niže i to je bilo dovoljno za dobiti taj period 19:13.

Pobjeda je na kraju bila vrlo uvjerljiva, a svi igrači koji su igrali su se upisali u listu strijelaca, a najbolji su bili Marko Bedi s 23 poena i 4 asistencije, Marko David je ubacio 19 uz 4 skoka dok je kadet Mihael Bedi zabio 14 poena. Dvoznamenkasti su bili još Saša Dodlek s 11 poena i 8 skokova te Nikola Đokić s 10 koševa, 5 skokova i 3 asistencije. Treba spomenuti i najboljeg asistenta utakmice, kapetana momčadi Nikolu Brodara. Brc je ubacio 4 poena uz 4 skoka, a imao je 8 asistencija s kojima je dobro razigrao momčad.

Ovaj vikend slijedi pauza, a iduće kolo (07. travnja) Rudar gostuje kod četvrtoplasirane Lepoglave.

Ostali rezultati 20. kola: Grafičar II-Globetka 76:108, Donji Kraljevec-Lepoglava 79:83, Nedelišće-Dubravčan 76:69, Vindija-Petrijanec 58:59, Kotoriba slobodna.

(Teo Cilar, foto: Vinac Dražen Vinko Novak)