RUDAR POBJEDOM UHVATIO VRH LJESTVICE

Nakon deset odigranih kola Rudar je zasjeo na vrh ljestvice MŽNL ČK-VŽ . Naime domaćom pobjedom od 2:1 nad ekipom Marofa te neriješenim rezultatom ekipe Jalžabeta kod Mladosti Kometa 3:3  Rudar se izdvojio kao lider na vrhu ljestvice sa 25 bodova.

IMG_5402

Lijepo sunčano vrijeme nudilo je priliku za jedan lijep, spektakularan , efikasan susret barem što se tiče ekipe Rudara , ali ovo vrijeme jednostavno kao da ih je uspavalo pa smo cijelo vrijeme prisustvovali jednoj mirnoj uspavanki. U to su se uklopili i igrači gostujuće ekipe  kojima  je takav način igre odgovarao.

IMG_5553

Usprkos svemu Rudarovci su imali nekoliko lijepih prilika, ali i promašaja posebno onu Vurušića koji je bio sam pred vratarom no promašio je cijelu loptu i tako omogućio gostima da mrežu zadrže netaknutu. Prva dionica utakmice završila je tako bez zgoditaka čime su puno zadovoljniji bili gosti.

IMG_5490

I drugo poluvrijeme nastavlja se u istom tonu sve do 61. minute kada D. Šoltić koristi jednu nesmotrenost stopera N. Marofa te pored njih sam izlazi pred nemoćnog  vratara gostiju Saboleka te ispod njega šalje loptu u mrežu za vodstvo Rudara od 1:0.  Gosti  su negodovali u 61. minuti smatrajući da su zakinuti za  kazneni udarac , ali sudac Pavlić koji je bi u samoj blizini događaja samo je pokaza da se igra nastavi. Sam zgoditak nije previše utjecao na igru pa se i dalje igralo dosta mirno iako su gosti pokušavali nešto promijeniti no ništa od toga.

IMG_5497

Nakon pogreške gostiju na sredini terena u 81. minuti i brzog bijega Vurušića te točne prizemne lopte u sredinu, M. Šoltić koji je odlično ispratio akciju povećava vodstvo na 2:0. I kad su navijači Rudara očekivali da će susret mirno završiti tim  rezultat uslijedila je pogreška uže obrane Rudara , a I. Hamicar vrlo vješto i efektno prebacuje M. Rajfa i postavlja konačnih 2 : 1. Sve u svemu zaslužena pobjeda Rudara koji se i u ovako malo blijeđoj partiji pokazao  kao bolji i efikasniji suparnik.