RUDAR POBJEDOM U PRELOGU ZASJEO NA VRH

Sa velika i zaslužena tri boda vraća se Rudar s gostovanja  u Prelogu. Tri boda vrijedna momentalnog vrha ljestvice . Rudar je gospodario terenom u Prelogu i bio apsolutna bolja ekipa. Šteta što tu svoju nadmoć nije okrunio već u prvom dijelu . Domaćini su pružili otpor onakav kakav su mogli jer  Rudar je ipak dosta kvalitetnija ekipa. I danas je Rudar započeo utakmicu bez dvojice standardnih igrača (M. Šoltić i Šardi ) međutim vrlo dobro su nadoknadili njihovo odsustvo Vuri i Balaž tako da neke veće štete po Rudar nije bilo.

16

Trener Liklin  u drugom poluvremenu odmah na početku uvodi M. Šoltića koji cijeli tjedan zbog povrede nije trenirao , a ovaj već u svom poznatom proljetnom svjetlu zabija zgoditak u 50.minuti nakon krasne brze akcije po desnoj strani. Vodstvo Rudara od 0:1 . Zasluženo. Rudar nakon vodstva i dalje igra dobro  no jedna manja neopreznost u  obrani daje domaćinu priliku koju iskorištavaju preko Sabola te u 62.minuti poravnavaju rezultat na 1:1. No laporniki nisu očito tome pridavali veliku važnost te Dario Šoltić u svom stilu krade loptu na sredini terena te sam kreće prema domaćem vrataru Farkašu  vara ga , a ovaj ga ruši u poziciji za postizanje zgoditka. Vrlo dobri sudac Pavlić nije se ni trenutka dvoumio te pokazuje na 11-metara i crveni karton vrataru. Sasvim opravdano. Ljutili su se domaći navijači, ali stvarno nisu imali razloga . Odluke čiste kao suza.

23

Vurušić mirno realizira penal i Rudar u 69.minuti vodi sa 1:2 , a domaćin igru nastavlja sa igračem manje. Još jednom je domaćin pokušao iznenaditi Rudara , ali vratar Rajf nije dozvolio nikakvo iznenađenje.  Do  kraja utakmice gledamo  praktično samo jednu ekipu na terenu , a to je Rudar koji još sa dva zgoditka potvrđuje svoju dominaciju. U 80.minuti Vurušić svojim drugim zgoditkom povećava vodstvo na  1:3 , a konačnu točku na i postavlja Podgorelec u 86.minuti i postavlja konačan rezultat utakmice 1:4 .

U slijedećem 21.kolu lige Rudar odlazi na još jedno teško gostovanje kod ekipe Centrometala iz Macinca.

07

MŽNL  ČK-VŽ

MLADOST KOMET- RUDAR   1:4 (0:0)

Prelog , 02.04.2016. godine                       Stadion Mladost Komet   20.kolo

Gledatelja 200

Suci: Pavlić , Kapeš , Rohtek                       Delegat :Alojz  Kopasić

Strijelci: 0:1 50.M.Šoltić  1:1 62.Sabol  1:2  69.Vurušić (KU) 1:3 80.Vurušić  1:4 86.Podgorelec

Crveni karton: 69.min  Farkaš (Mladost Komet)

MLADOST KOMET : Farkaš ,Habuš ,D.Bukal ,Hladnik ,Sabol ,Tišljarić (54.Rašan) Jambrošić ,D.Vuk , N.Bukal ,A.Vuk pričuve: Rašan , Novak,Halić ,Krampač ,Božek ,Horvat ,Barić trener : Tomica Šestan

RUDAR:  Rajf ,Levačić Vuri ,Vurušić ,D.Šoltić ,Novak (83.Podgorelec) ,Zadravec ,Balaž ( 46.M.Šoltić 87.Knežević) ,N.Šoltić ,Radiković ,Berdin pričuve; Goričanec Končić ,Kneževič ,Podgorelec ,M.Šoltić trener Smiljan Liklin