Rudar pao u Lepoglavi nakon produžetka

Košarkaši Rudara u pretposljednjem su, 21. kolu Četvrte lige košarkaša poraženi u derbiju kola kod četvrtoplasirane Lepoglave. Na utakmicu u Zagorje, Rudar je otputovao bez čak tri igrača iz prve petorke. Najbolji strijelac lige Alen Varga još se nije oporavio od ozljede zgloba, Arijan Vinko-Novak ima ozlijeđeno koljeno i za njega je sezona prema svemu sudeći gotova dok je Marko Bedi bio odsutan zbog poslovnih obaveza, a uz njih nije bilo ni opravdano odsutnog Marka Davida koji je u posljednje vrijeme igrao odlično. Na gostovanje u Lepoglavu Rudar je otputovao s pobjedom više i pobjedom iz prvog dijela natjecanja od preko 30 poena razlike. Da je pobijedio, Rudar bi kolo prije kraja osigurao treću poziciju i izbjegao u polufinalu vodeću Čakovec Globetku i najvećeg favorita za naslov, a ovako sve će se odlučiti u posljednjem kolu u kojem će Rudar ugostiti Nedelišće. Pobjedom je treća pozicija sigurna, a eventualnim porazom čekat će se poraz Lepoglave kod Globetke u Čakovcu. Da je Rudar dobio u Lepoglavi, sada bi bio na drugoj poziciji jer je Kotoriba izgubila kod Petrijanca koji se također nadao pobjedi Rudara u Lepoglavi jer bi onda oni došli na četvrtu poziciju i izborili Final Four.

Lepoglava-Rudar  72:64 (19:11, 15:15, 9:17, 18:18, 11:3)

Rudar: Bedi Mi. Brodar N. 4, Rošić-Novak J. 3, Perčić T. 6, Dodlek S. 15, Radiković T. 17, Đokić N. 12, Sobočan L. 7.

Lepoglava je dobro otvorila susret protiv rezerviranog Rudara, a prvi su period završili s vodstvom od osam poena prednosti. Na poluvremenu je ostala ista razlika, a naši su se košarkaši vratili u susret u trećem periodu te se u posljednju dionicu otišlo s poravnatim rezultatom 43:43.

Vrlo neizvjesna posljednja četvrtina nije dala pobjednika te je susret otišao u produžetak gdje se jako osjetio izostanak nekoliko igrača. Više nije bilo svježine, a samim time i koncentracije što su domaćini iskoristili i ostvarili zasluženu pobjedu.

Jedna pozitivna stvar je povratak dugo odsutnog zbog ozljede leđa Jan Rošić-Novaka, vratio se na terene što raduje uoči Final Foura. Vidi se da mu fali utakmica, ali do završnog turnira ostalo je nešto više od dva tjedna, ima još jednu utakmicu protiv Nedelišća i 6-7 treninga pa bi trebao biti potpuno spreman za kraj sezone.

Tomislav Radiković je predvodio Rudar sa 17 poena, jako dobro je odigrao i Saša Dodlek s 15 poena dok je krug dvoznamenkastih strijelaca zaokružio Nikola Đokić s 12 poena.

Protiv Nedelišća u subotu

Posljednje kolo Rudaru donosi domaću utakmicu protiv Nedelišća, vrlo neugodnog protivnika ako ga se ne shvati ozbiljno. Utakmica se igra u subotu s početkom od 19 sati, a iz kluba pozivaju navijače da im dođu dati podršku.

Ostali rezultati 21. kola: Petrijanec-Kotoriba 81:75, Vinica-Čakovec Globetka 62:95, Nedelišće-Donji Kraljevec 71:74, Vindija-Grafičar II 95:69.

TABLICA

 

 KlubUtakmicePobjedePoraziPostignutoPrimljenoRazlikaBodovi
1.KK ČAKOVEC GLOBETKA191901732121851438
2.KK KOTORIBA191451520126825233
3.KK RUDAR191361461121025132
4.KK LEPOGLAVA191361435124618932
5.KK PETRIJANEC191271485135712831
6.KK DONJI KRALJEVEC20119152014823831
7.KK VINDIJA191091385120917629
8.KK NEDELIŠĆE1961313191413-9425
9.KK DUBRAVČAN1931611821576-39422
10.KK GRAFIČAR II1931612961711-41522
11.KK VINICA191189201565-64520

Parovi posljednjeg 22. kola: Rudar-Nedelišće, Čakovec Globetka-Lepoglava, Dubravčan-Petrijanec, Kotoriba-Vindija, Grafičar II-Vinica, Donji Kraljevec slobodan.

(tekst Teo Cilar, foto Tin Tomanić, arhiva)