Rudar nastavlja s igrama toplo-hladno

Rudar nastavlja s igrama toplo-hladno ovog proljeća, iako moramo priznati više hladno nego toplo, pa je tako izgleda i bila utakmica s Dubravkom-Zagorac iz Turčina. Iako nam se činilo da će Rudar krenuti s nastavkom solidno odigrane partije protiv Dinama iz Domašinca, jer je vrlo dobro krenuo u prve minute utakmice, te već u trećoj minuti izborio slobodan udarac s  nekih dvadesetak metara po sredini gola. No što kad se takav slobodnjak pretvori u zlu kob za domaću ekipu? Naime nakon loše izvedenog slobodnog udarca  Šoltića, lopta udara u živi zid, gosti izbacuju dugu loptu, griješi Toplek i igrač gostiju  Conjar izbija sam pred gol nemoćnog vratara Končića i posprema loptu pod samu gredu za 0:1 gostiju iz Turčina.

Nisu se igrači Rudara dali smesti te pokušavaju doći do brzog poravnanja što im uspijeva u 24. minuti kada nakon odličnog proigravanja Vinka prema Novaku ovaj sam izbija pred vratar Pozdera koji njegov udarac brani,  no akciju dobro prati Goričanec i smješta loptu u mrežu za 1:1.

Rudar i dalje ima inicijativu, ali nije to utakmica na razini one u Palovcu, akcije nemaju previše kombinatorike, a robusni i borbeni gosti prijete brzim kontrama. Rezultatom 1:1 završava prvi dio ove ne baš prelijepe uspavane utakmice.

Drugi dio utakmice  protekao je u dosta ravnopravnoj igri u kojoj obje ekipe propuštaju po jednu zaista izglednu prigodu. Rudar preko Marka Šoltića koji ne pogađa s nekoliko metara  po sredini udaljen od protivničkog gola i gosti kod kojih odličan udarac Ribiča završava na prečki gola Rudara.

Spomenimo još 71. minutu kada gosti traže kazneni  udarac zbog igranja rukom u svom kaznenom prostoru jednog od igrača Rudara, ali sudac Novosel koji je bio u samoj blizini događaja procjenjuje da ruka nije povećala  obujam tijela te nije bilo kaznenog udarca.

Na kraju i jedni i drugi nisu zaslužili više od boda te im preostaje okrenuti se nadolazećim utakmicama.

Rudaru sada dolazi susjedski derbi nad derbijima s nezaustavljivom ekipom iz Svetog Martina i trebat će nešto sasvim drugo i od prezentacije na terenu kao i odnosa prema igri, ako se želi koliko toliko parirati ekipi Poleta. No sve je na igračima, nogomet ne igra nitko drugi osim njih, ni trener, ni publika pa niti mi koji ih medijski pratimo, nego samo oni, te nas na terenu sve mogu ugodno iznenaditi što im od srca želimo.

Istaknimo na kraju vrlo dobro suđenje sudačke trojke na čelu s Bojanom Novoselom.

Četvrta nogometna liga Čakovec-Varaždin, Igralište Šuderka, M. Središće, 27.04. 2019., 19.kolo

Suci: Bojan Novosel, Mario Furjan, Gabrijel Cepanec

Delegat: Radovan Posedi

Strijelci: 0:1 3′ I. Conjar,  1:1 24′ Goričanec

Gledatelja: 150

RUDAR: Končić, Šardi, Šprajc, A. Zadravec, Šoltić, Novak (63′ G. Radiković), M. Zadravec, Toplek, Goričanec (72′ Petak), Vinko, Skoliber pričuve: Rajf, Vuri, Petak, G. Radiković, M. Radiković, trener: Smiljan Liklin

DUBRAVKA-ZAGORAC: Pozder, Sinković, Belaj, I. Conjar, Ribić (84′ Kaniški), Šestak, Sambolec, Hrebak (63′ Pofuk), Katalenić, Čurila, P. Conjar pričuve: Toplak, Kaniški, Pofuk, trener: Dejan Car