9.HERGOTIĆ PATRIK(TRESKA SAŠA)                          16.HORVAT PATRIK  ( 46.min  VURUŠIĆ SANDRO)

10.NOVAK DANIJEL                                                   17.Š0LTIĆ NIKOLA

11.PETEK DRAŽEN  (ŠOŠTARIĆ DAVID)                       20.šOLTIĆ MARKO   (85.min.ŽGANEC MARIO)

12.TKALČEC MIŠEL                                                    21.RAJF ROBERT

13.LEVEC VJERAN                                                     2.VURUŠIĆ SANDRO

14.ŠOŠTARIĆ DAVID                                                 3.SIMUN TOMICA

15.TRESKA SAŠA                                                      7.SMOLKVIĆ IGOR

16.PODVEZ MIHAEL                                                  9.KNEŽEVIĆ HRVOJA

17.HADŽIĆ GORAN                                                   15.PODGOREKEC DANIJEL

18.FEGEŠ KRISTIJAN                                                18.ŽGANEC MARIO

Trener:PETEK STJEPAN                                      Trener:SRŠA ANTON

STRIJELCI.1.0 Belović Mihael (5.min) 1:1  Županec Matija (63) 1:2 Šoltić Dario (77)  1:3 Šoltić Dario  (83)

Delegat utakmice : BACINGER  ŽELJKO Čakovec

Rudar je danas u jednoj vrlo živoj i utakmici punog tempa i brojnih propuštenih prilika uspio pobijediti glavnog rivala u borbi za drugo mjesto ekipu “Slobode” na njezinom terenu. Treba naročito istaknuti da je ekipa “Rudara” bila ta koja  više može žaliti za propuštenim šansama tako da je domaćin u konačnici i dobro prošao.

Utakmica nije dobro započela za našu ekipu. Naime nakon početnog ispitivanja snaga po mokrom  ali dobro pripremljenom igralištu domaćin nakon jedne nepažnje “Rudara” dolazi u vodstvo.

Nakon udarca iz kuta i izbačene lopte u 5.minuti utakmice  sam je na vrhu šesnaesterca ostao domaći igrač Belović te niskim prizemnim udarcem savladao nemoćnog vrata Rudara Rajfa. Taj pogodak kao da je bio injekcija za naše igrače te prelaze u ofenzivu i opasno ugrožavaju gol domaćina.

U tom periodu vrlo izgledne šanse  promašuju prvo Kovačić Alen., a nemalo iza njega i Šoltić Dario. Do kraja poluvremena Rudar brzim protunapadima  ugrožava gol domaćina ali bez konačnog rezultata . Rezultatom 1:0 odlazi se na odmor.

Drugo poluvrijeme Rudar započinje krajnje ofenzivno  sasvim pritisnuvši domaćina na njegovu polovicu. Domaćin nešto pokušava iz kontranapada ali bezuspješno.

I tako se redaju prigode pred golom domaćina ali bez konačnog efekta. Sve to traje do 63.min kada Rudar iznuđuje udarac iz kuta.
Nakon dobrog nabacivanja Šoltić Daria odličan udarac glavom upućuje Vuri, vratar kratko odbija loptu ,a Županec je spretno posprema u mrežu na veliku radost igrača i  njihove mnogobrojne publike.
Tu je počeo potop domaćina. Već u 77.min nakon brzog kontranapada  Šoltić Dario povećava vodstvo na 1:2. Još jednim zgoditkom Šoltić Daria zapečaćena je sudbina domaćina i postavljen konačni rezultat 1:3.
Danas ne bismo nikog posebno izdvajali jer je ovo bila pobjeda cijele ekipe.

Zamolili smo trenera Sršu za kratku izjavu: “Prije svega htio bih čestitati cijeloj ekipi, a i našoj vjernoj publici koja nas je pratila iako po lošem vremenu. Dominirali smo većim dijelom utakmice. Presjekao nas je gol u 5.minuti tako da nam je trebalo malo vremena da se  vratimo u igru. Moram reći da se većinom prvog poluvremena nismo držali dogovora predugo smo držali loptu ,stajali daleko od igrača te promašili  dvije prilike koje je teže promašiti nego zabiti. U pauzi smo se dogovorili da protivnika pritisnemo visoko te ga sa puno kretanja i brzog protoka lopte čim prije ugrozimo. To smo i učinili i igrači Slobode u drugom poluvremenu nam nisu došli ni do gola. Ovom pobjedom osigurali smo drugo mjesto kao i kvalifikacije za  ulaza u 3.HNL sjever.”

Na kraju da spomenemo da će se kvalifikacije odigrati 22.06. i uzvrat 25.06.2013.Nezna se još protivnik niti gdje će se odigrati prva utakmica. No otome ćete biti obaviješteni na našim stranicama.Za kraj laporniki čestitke i SRETNO.

Samo  da još jednom spomenemo  vjernu publiku Rudara koja nas prati ali malo nam je krivo što više ljudi ne dolaze na domaće utakmice, a igrači Rudara si svojim rezultatima,ponašanje i požrtvovnošću zaslužuju. Zato Vas sve pozivamo na slijedeću domaću utakmicu zadnjeg kola 1. međimurske lige 08.06.2013. protiv ekipe BSK iz Belice .