Rudar na +37 u Ludbregu, Alen Varga zabio 49 u utakmici života

Košarkaši Rudara opravdali su ulogu favorita i sa gostovanja u Ludbregu su se u nedjelju navečer vratili s pobjedom 108:71 protiv domaćeg Grafičara II. Do pobjede ih je vodio uvjerljivo najbolji strijelac lige u ovoj sezoni, Alen Varga koji je ubacio nevjerojatnih 49 poena.

Grafičar II-Rudar 71:108 (14:27, 26:19, 13:25, 18:37)

Rudar: Varga A. 49, Brodar N. 2, Perčić T. 10, Levačić T., Radiković T. 14, David M. 11, Dodlek S. 14, Đokić N. 8.

Rudar je u Ludbreg otišao u znatno oslabljenom sastavu, utakmicu su propustili Arijan Vinko-Novak, Marko Bedi, Jan Rošić-Novak i Lucian Sobočan, ali ostatak momčadi odradio je odličan posao.

Rudar je već nakon prve četvrtine pobjegao na 13 poena razlike, a u drugom je periodu uslijedilo malo opuštanje što domaćini koriste i smanjuju na samo minus šest nakon prvih 20 minuta. Kod Rudara je u drugoj četvrtini skoro sam igrao Alen Varga koji je postigao 17 od 19 poena Rudara u tom periodu, preostala dva ubacio je Tomislav Radiković.

U trećoj četvrtini Rudar je odigrao obranu na razini iz prvog perioda i pobjegao na 18 poena razlike. Varga je u tom periodu ubacio dodatnih 10 poena.

Naši košarkaši nisu stali nakon plus 18, već su dodali gas i u posljednjoj četvrtini zabili 37 poena, dobili je s 19 poena razlike, a Varga je nastavio sa simultankom i ubacio još 15 poena za ukupno 49 na kraju. Zanimljivo, gosti su ga pokušavali zaustaviti na sve načini, čak su mu i nenamjerno rasjekli arkadu, ali nije im pomoglo.

Još jedan zanimljiv detalj vezan uz utakmicu, a to je da su suci odsvirali svega osam prekršaja na cijeloj utakmici, domaćini su ih napravili tri, a Rudar pet.

Valja spomenuti da je Rudar u ovom susretu imao čak pet dvoznamenkastih strijelaca. Već spomenuti Varga ubacio je 49, Saša Dodlek i Tomislav Radiković ubacili su po 14, Marko David 11, a Tomislav Perčić 10 poena.

Rudar u idućem 19. Kolu gostuje kod prvaka i neporažene Čakovec Globetke koje je u prvom dijelu prvenstva slavila u neizvjesnom susretu s sedam poena razlike u Murskom Središću. Utakmica se igra u nedjelju (18. ožujka) u 18:30 sati. Igra se u dvorani II. Osnovne škole.

Ostali rezultati 18. kola: Kotoriba-Lepoglava 80:75 nakon produžetka, Dubravčan-Vinica 79:68, Vindija-Nedelišće 75:69, Donji Kraljevec-Čakovec Globetka igra se u utorak (13. ožujka).

 KlubUtakmicePobjedePoraziPostignutoPrimljenoRazlikaBodovi
1.KK ČAKOVEC GLOBETKA15150133495438030
2.KK KOTORIBA171341369113223730
3.KK RUDAR161241249100324628
4.KK LEPOGLAVA161061222106315926
5.KK VINDIJA17981232108115126
6.KK PETRIJANEC1697121011436725
7.KK DONJI KRALJEVEC1697122111675425
8.KK NEDELIŠĆE1651111171194-7721
9.KK DUBRAVČAN1731410731442-36920
10.KK GRAFIČAR II1631310701373-30319
11.KK VINICA161157571302-54517

Parovi 19. kola (17. ožujka): Petrijanec-Grafičar II, Nedelišće-Kotoriba, Lepoglava-Dubravčan, Vinica-Donji Kraljevec, Čakovec Globetka-Rudar, Vindija slobodna.

(Teo Cilar)