RUDAR LOVI 17 POENA ZAOSTATKA PROTIV PRELOGA

Košarkaši Rudara doživjeli su poraz u prvom četvrtfinalnom susretu C-1 lige kod Preloga. Domaći su košarkaši slavili s 73:56, a želi li Rudar u polufinale, morat će slaviti s 18 poena razlike. Biti će dovoljno i 17 ukoliko Prelog zabije manje od 56 poena.

Prelog-Rudar 73:56 (15:14, 18:13, 22:16, 18:13) 1:0

Prelog: Jelenić 13, Ciglar M. Filipić, Blažona 4, Novosel 11, Poljak, Janković, Vrabec, Pustić 31, Ciglar D. Zrna 6, Šarić 8.

Rudar: Brodar, Rošić-Novak, Perčić 5, Vojković 11, Radiković 18, Gonc 2, Dodlek 11, Levačić M. 2, Dobranić, Levačić T. Vinko-Novak 7.

Prva četvrtina u prelogu bila je vrlo izjednačena i izgledalo je kako će košarkaši Rudara odigrati jedan dobar susret. Prvih deset minuta završilo je minimalnim vodstvom domaćina 15:14. Nešto lošije krenuo je Rudar u drugu četvrtinu u kojoj je dopustio Prelogu seriju 16:5 za vodstvo 31:19. Zaigrali su naši košarkaši tada bolje, a prednost preloga prepolovili su na šest poena minusa.

Rudar je u treći period krenuo bolje i serijom 14:8 dolazi na samo minus jedan. Tu je izgledalo kako ćemo gledati neizvjesnu utakmicu do samog kraja i da bi Rudar mogao imati jako dobar rezultat uoči uzvrata u Murskom Središću. Uslijedila je minuta odmora domaćih košarkaša nakon koje je sve krenulo nizbrdo. Umjesto da nastave gdje su stali, počelo se jako puno griješiti što puno iskusniji domaćini koriste i povisuju prednost na 12 koševa razlike uoči posljednjih deset minuta.

Iako su se naši košarkaši trudili i borili, previše grešaka  koštalo ih je povoljnijeg rezultata, a igrači Preloga do kraja su susreta povisili razliku na 17 poena razlike.

Za nadoknaditi ovu prednost, Rudaru će trebati puno bolja utakmica, a greške će trebati svesti na minimum. Trebati će odigrati dobro u kontinuitetu svih 40 minuta jer vidjeli smo da 15-20 minuta dobre igre nije dovoljno. Bilo je dovoljno pred nešto više od desetak dana kada je Prelog svladan u Murskom Središću s poenom razlike, ali baš u tom susretu se vidjelo da je Rudar mogao slaviti i puno uvjerljivije samo da su se pogodili ziceri ili točno dodavale lopte. U košarci je sve moguće pa tako i nadoknaditi ovu prednost, ali prvi uvjet je da igrači vjeruju da to mogu napraviti.

Uzvratni susret Rudara i Preloga igra se u subotu (19. ožujka) s početkom od 19 sati. Dođite u sportsku dvoranu u Murskom Središću i svojim navijanjem pomognite našim košarkašima!

Tomislav Radiković predvodio je Rudar i u Prelogu, zabio je 18 dok su Matija Vojković i Saša Dodlek zabili po 11.