RUDAR LAKO SLOMIO SLOBODU

RUDAR : M.Rajf , Levačić , Šardi , A. Novak , Šprajc ,Vurušić( od.61. D.Šoltić) , F.Novak , Podgorelec , N.Šoltić , Berdin ( od 77. Vuri) , M.Šoltić(od 88. Balaž) pričuve : Pavlović ,Vuri ,Knežević ,Šoltić D. , Balaž ,Čalopa ,trener : Goran Vincetić

SLOBODA (Slakovec) : Tkalčec , Mesarić ,Grabar (od 46.Buhanec) , Novak ,Cvetković , Katanec , Srnec , Goricaj , Baksa (od 82. Tkalec ) , Pintarić (od 46.Hergotić ) , Petek (od 76. Vagjunec) pričuve : Posavec , Tkalec , Hergotić , Buhanec,  Vagjunec ,Hergotić P. Trener : Stjepan Petek

strijelci : 1 : 0  38.min. M. Šoltić , 2 : 0 76.min D. Šoltić 3 : 0 86.min. F. Novak

suci : P.Kolarić (Strahoninec) , Ivica Horvat (Čakovec) , Davor Šupljika ( Šenkovec)

delegat: Petar Krhač (Čakovec)

gledatelja: 250

IMG_7235

RUDAR – SLOBODA /S/   3 : 0 (1 : 0)

Po veoma lijepom i ugodnom vremenu za igru Rudar je lakše nego se očekivalo slomio otpor izravnog takmaca za drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici. Vrlo oprezno ušle su obje ekipe u današnju utakmicu tako da u prvih pola sata nismo vidjeli neke izrazito velike prilike ni na jednoj strani. Bilo je par poluprilika, ali one nisu dale konkretne rezultate.

Čini se da je važnost utakmice utjecala na jednu i drugu ekipu te se igralo sa dosta nervoze i pogrešaka u igri. Rudar je imao inicijativu, ali to nije uspio kapitalizirati. U 38. minuti nakon jedne pogreške gostiju na sredini terena Rudar brzom kontrom stvara priliku za pogodak koju koristi M. Šoltić i dovodi domaćina u vodstvo od 1 :0 . Tim  rezultatom odlazi se na odmor .

U drugo poluvrijeme gosti ulaze puno odlučnije i imaju inicijativu no par njihovih udaraca prema vratima sigurno zaustavlja domaći vratar Rajf. D. Šoltić koji ulazi u igru u 61. minuti nakon jedne velike pogreške gostujućeg vratara Tkalčeca mirno posprema loptu u mrežu u 76. minuti za vodstvo od 2 : 0. Nakon tog zgoditka gosti su se predali te u 86. minuti nakon brzog prodora po desnoj strani  Filip Novak postavlja konačnih i zasluženih 3 : 0 za sigurnu pobjedu Rudara.

Ovom pobjedom Rudar je na ljestvici prestigao ekipu Slobode i došao na 2.mjesto i to još s utakmicom manje. Idućeg vikenda u nedjelju Rudar putuje u goste ekipi Graničara iz Kotoribe , a utakmica se igra u 17,30 sati.