RUDAR CIMPER NESTAO NAKON POLUVREMENA

Jučer je završen  prvi dan košarkaškog turnira “Memorijal Mirela Štefe 2013“. Uvjerljive pobjede ostvarili su Međimurje protiv Pule 1981 i Vindija iz Varaždina protiv naših košarkaša, Rudar Cimpera.

Pula 1981 – Međimurje 65:89 (16:27, 21:16, 16:27, 12:19)

Pula 1981: Perdija 13, Konjević 10, Pavlović 7, Grgurev 7, Škoro 7, Grašo A. 6, Ronis 6, Grašo P. 4, Sabljić 4, Adrović, Mohorović.

Međimurje: Jambrović 26, Novak 19, Krajačić 17, Gašparić 8, Glumac 6, Megla 5, Podvezanec 4, Čibarić 2, Martinović 2, Jelenić, Svaty, Pađen, Guld.

Prvi susret dana odigrali su Međimurje iz Čakovca i Pula 1981, a bolje je bilo Međimurje koja je slavilo s 24 poena razlike. Međimurje je povelo dvadesetak koševa razlike, Pula se vratila na samo minus dva, a čakovčanci su do kraja opet otišli na visoku prednost i na kraju zasluženo slavili. Treba spomenuti da je Pula na turnir došla bez tri bitna igrača, a tokom utakmice ozljedio im se još jedan igrač.

Međimurje su do pobjede predvodili Patrik Jambrović s 26 poena, Mario Novak s 19 i Danijel Krajačić s 17 postignutih koševa. Kod Pule 1981 bolji od ostalih, Vanja Perdija s 13 koševa.

Vindija-Rudar Cimper 75:45 (18:15, 14:18, 25:8, 18:4)

Vindija:  Petrović J. 18, Bađun 11, Pizek 9, Petrović O. 6, Šamarija 6, Jakšić 6, Martinčević 5, Filipović 4, Crnković 4, Stanić 3, Nakić 3, Šincek.

Rudar Cimper: Radiković 14, Varga 13, Dodlek 6, Hrkač 5, Bedi 4, Vinko Novak 3, Brodar, Perčić, Sobočan, Lesar.

Stvarno je za ne vjerovati da na poluvremenu utakmice naši košarkaši imaju vodstvo 33:32, a da na kraju izgube utakmicu 75:45.

Odlično su igrači Rudar Cimpera krenuli u susret i poveli 8:0, a bilježimo i vodstvo od 11:5.Druga polovica četvrtine pripala je gostima iz Varaždina pa nakon prvih 10 minuta na semaforu svjetli 18:15 za varaždince.

Početak druge četvrtine nalik početku prve. Odlična obrana u kojoj prednjači Saša Dodlek sa četiri ukradene lopte i serija naših 10:0 za vodstvo 25:18. Vindija je bila bez koša prvih pet minuta četvrtine, ali kao i u prvom periodu, završnica pripada njima, najviše zahvaljujući nekoncentraciji naših igrača. Umjesto desetak poena razlike, Rudar Cimper ima samo poen prednosti. Bez obzira na sve, dobru su igru prikazali naši igrači u prvom poluvremenu.

Drugo poluvrijeme potpuno druga priča, kao da su drugi igrači došli na teren. Bezveze izgubljene lopte, igra u napadu bez protoka lopte, koncentracija na nuli, a to je rezultiralo sa samo 12 postignutih koševa u drugom poluvremenu, a primljenih čak 43. Neobjašnjivo, posebno nakon što su pred desetak dana naši igrači odigrali egal utakmicu do samog kraja u Varaždinu protiv istog protivnika, a za razliku od onog susreta, sada smo bili jači za dva ponajbolja strijelca, Alena Vargu i Nikolu Hrkača kojem je ovo bio prvi susret u ovoj sezoni, a nije odradio niti jedan trening, a ništa bolji nije niti Varga koji u nogama ima samo dva, tri treninga. Dok uhvate ritam, trebalo bi to izgledati puno bolje, ali najveći problem biti će dekoncentracija i na tome će morati poraditi svi igrači. Vindija je pak ostala bez najboljeg igrača Željka Novaka, koji je potpisao ugovor za slovačkog prvoligaša, Iskru Svit.

Tomislav Radiković postigao je 14 koševa, Alen Varga 13 za Rudar Cimper, dok je kod Vindije najbolji bio Ozren Petrović s 18 koševa.