RUDAR CIMPER IZGUBIO UTAKMICU I TRENERA

Košarkaši Rudar Cimpera doživjeli su svoj sedmi prvenstveni poraz na gostovanju u Križevcima kod Radnika. Opet smo gledali istu priču kao i do sada, dobro prvo poluvrijeme i potpuni raspad sustava u trećoj četvrtini. Nakon utakmice, trener Rudar Cimpera, Branko Damjanović odstupio je s mjesta trenera.

Radnik – Rudar Cimper 71:53 (20:16, 16:20, 20:7, 15:10)

Radnik: Nervo 25, Kirin 17, Jericha 9, Samardžija 8, Jukić 6, Maksić 3, Pomper 2, Prstec 1, Tomas, Deković, Kovačević.

Rudar Cimper: Bedi 24, Vinko-Novak 8, Dodlek 8, Varga 6, Radiković 3, Perčić 2, Sobočan D. 2, Brodar, Antolović, Lesar, Sobočan L.

Domaći je sastav nastupio bez prvog šutera, Bojana Hrandeka, a zbog smrtnog slučaja nije bilo niti trenera Ante Tomasa, dok je momčad Rudar Cimpera i dalje bez jedinog centra u momčadi, Davida Bogdana koji se još uvijek oporavlja od prošlogodišnje operacije leđa.

Radnik je dobio prvu četvrtinu s četiri poena razlike, da bi naši košarkaši uzvratili identičnim rezultatom u drugom periodu za poravnanje rezultata na 36:36 kojim završava prvo poluvrijeme, a onda je stigla famozna treća četvrtina.

Iz svlačionice opet je došla neka druga momčad na teren, a ne ona koja je prvo poluvrijeme odigrala nerješeno. Postiglo se samo sedam koševa u trećoj dionici igre, dok su domaćini zabili okruglih 20 i otišli na 13 poena razlike. Posljednja je četvrtina bila nešto bolja, ali domaćini opet bolji, dobili su taj period s pet koševa razlike i na kraju zasluženo slavili s 18 koševa viška.

Nakon susreta, trener Rudar Cimpera, Damjanović odstupio je s mjesta trenera, a prema svemu sudeći, ovaj puta, za razliku od prošle sezone svoju odluku neće promjeniti. Detaljnije informacije objaviti ćemo sutra ekskluzivno na Muralistu nakon sastanka između predsjednika kluba Ivana Božića i trenera Damjanovića te Saše Repalusta.

Dominik Nervo predvodio je Radnik s 25 poena. Kod Rudar Cimpera jedini koji je nešto odigrao bio je Marko Bedi s 24 postignuta poena, a pojedini igrači mogli bi se ugledati na njega. Nitko drugi nije uspio ubaciti dvoznamenkasti broj poena.

Ostali rezultati 7. kola: Međimurje-Podravac 78:85, Grafičar-Čakovec 99:78, Koprivnica-Bjelovar 77:74, Vindija-Ivančica 61:55, Mladost-Petar Zrinski odgođeno.

(tekst Teo Cilar, foto arhiva Muralista)