NK RUDAR : M.Rajf , Mihalic (62. Čalopa ) , Šprajc , Vuri ( 80. Šardi ) , Vurušić ( 68. Levačić ) D.Šoltić , Novak , Liklin ( 75.Radiković ) N.Šoltić, Berdin , M.Šoltić ( 80. Podgorelec ) pričuve: R.Rajf , Levačić , Šardi , Knežević , Podgorelec , Čalopa , Radiković

NK ” CENTROMETAL” : Verteš , Novak (46 . Vrbanić ) Gunc ( 46. Logožar )

Bratković , Hlišć , Dumančić ( 64. Majsen ) Panić , Vibovec , Bačan , Vincetić , Borko pričuve : Zavrtnik , Logožar , Strahija , Majsen , Vrbanić

trener  : Dragutin Naranđa

SUCI : D.Pajtak (Mali Bukovec ) , R.Remar (Varaždin) , I.Rojc ( Varaždin )

DELEGAT  : S.Novak (Podturen )

STRIJELCI:  1 : 0 2. Berdin , 2 : 0 41. D.Šoltić , 3 : 0 44.Vurušić , 3 : 1 72.Panić , 4 : 1 86. Berdin , 5 : 1 88.Levačić

GLEDATELJA :  200

Nakon poraza u prošlom kolu protiv ekipe Zadrugara svoj bijes  su igrači  Rudara odlučili iskaliti na dosad trećeplasiranoj ekipi Centrometala. Kako su odlučili tako su i krenuli od prvog trenutka utakmice pa ih već u drugoj minuti Berdin dovodi u prednost od 1:0 . Po ranom vodstvu dalo se zaključiti da se gostujućoj ekipi loše piše.

Nakon postignutog zgoditka Rudar ima inicijativu tijekom cijelog prvog poluvremena i stvara šanse koje nažalost ne iskorištava sve do 42. minute  kada D. Šoltić povećava vodstvo na  2 : 0 . Još se igrači Centrometala nisu uspjeli snaći , a Vurušić u 44.min postiže i treći zgoditak. Rezultatom 3 :0 odlazi se na odmor.

Apsolutno zasluženo vodstvo jer su gosti tijekom cijelog prvog poluvremena stvorili jednu priliku , a i tu je odlično reagirao vratar domaćih M.Rajf izbivši loptu nogom u polje.  Bilo je to dosad najbolje odigrano poluvrijeme u ovom rangu takmičenja i gosti mogu biti sretni što rezultat nije bio i viši.

U drugo poluvrijeme gosti ulaze agresivnije , a domaćin opuštenije, pa gosti stvaraju nekoliko prilika od kojih je najbolja bila iz slobodnog udarca uz odličnu obranu domaćeg vratara. No vrlo brzo u 72. minuti  gosti koriste jednu nesmotrenost u domaćoj obrani i smanjuju preko  Panića rezultat na  3 : 1. Pokušavaju gosti još jače pritisnuti domaćina , ali Rudar opasno prijeti iz kontri te u 86. i 88 min. preko Berdina i Levačića  postiže još dva zgoditka i tako na svom tenu slavi visoku pobjedu od  5 : 1 .

U  58.min. zbog međusobnog udaranja crvene kartone zaradili su domaći igrač N. Šoltić i gost N. Vibovec , moramo reći sasvim zasluženo. Ovom prilikom moramo pohvaliti sve igrače za prikazanu igru no trebamo istaknuti da se jako osjetio povratak  Šprajca  u obranu, koja je sa njim puno čvršća i sigurnija iako je šteta što nema Zadravca koji bi tu mogao puno pomoći.

Ovaj put moramo pohvaliti igru Rudara naročito što se tiče prvog dijela i nadamo se da je to uvertira u nedjeljnu utakmicu protiv Sloge iz Čakovca koja se igra u Čakovcu u nedjelju 05.10. prijepodne u 10 sati.  Ovom pobjedom Rudar  se opet približio samom vrhu tablice , ali još se sutra moraju odigrati neke utakmice 7.kola i tek onda ćemo znati plasman nakon sedam odigranih utakmica. Napomenimo još da Rudar u srijedu u 18 sati na svom igralištu u prijateljskoj utakmici dočekuje ekipu Turčišća iz istoimenog mjesta.