Rudar bez bodova iz Ludbrega

Usprkos solidno pruženoj partiji u  Ludbregu, Rudar nije uspio doći do bodova. Osnovni razlog je neefikasnost, a potom olako dva primljena gola u samoj završnici utakmice. Napomenimo još da Rudar u ovoj utakmici nastupio bez čak petorice standardnih igrača i to  Rajfa, A. Zadravca, Kneževića, Varge i Goričanca.

Igrači Rudara dobro su otvorili  sam susret, pa tako već u 6. minuti utakmice stvaraju lijepu prigodu  nakon dobrog prodora Risonjića  i odlično izvedenih škarica Vurušića,  no lopta zamalo odlazi pored vratiju. Nakon toga nastavljena je ravnopravna igra sve do 18. minute kada  nakon jednog dosuđenog dosta dvojbenog slobodnog udarca suca Dumančića, na nekih dvadesetak metara, domaći igrač Siniša Fajt  lijepim udarcem dovodi domaćine u vodstvo od 1:0. U nastavku utakmice opet smo gledali uglavnom ravnopravnu igru na sredini terena, gdje domaćin  nastoji sačuvati svoje vodstvo,  Rudar doći do izjednačujućeg pogotka. Rezultatom  od 1:0  završava prvi dio susreta.

U drugi dio susreta Rudar ulazi još agresivnije i potpuno gospodari terenom ne bi li došao do izjednačujućeg pogotka. Uspijeva im to u 56. minuti kada Marko Šoltić odlično pronalazi Luku Čalopu u domaćem šesnaestercu na nekih desetak metara, a ovaj odmjerenim udarcem šalje loptu u mrežu pored  nemoćnog domaćeg vratar Banfića i poravnava na 1:1.

U tom periodu utakmice imao je Rudar još jednu izglednu prigodu i to u 63. minuti kada nakon jedne duge ubačene lopte Risonjić izbija sam pred domaćeg vratar, te šalje loptu pored njega prema vratima no udarac je bio preslab te domaći igrač u zadnjem trenutku izbija loptu sa sam gol linije. Šteta da je Rudar postigao tada zgoditak vjerojatno bi utakmica završila drugačije. Rudar i dalje ima inicijativu, a domaćin pokušava brzim kontrama ugroziti gol vratara Stojka.

U 76. minuti prvo slijede dvije odlične intervencije Rudarovog vratara Stojka, no Rudarova obrana ne uspijeva do kraja očistiti situaciju ispred svoga gola te slijedi centaršut na nekih pet metara gdje je pored dvojice igrača Rudara najviši  Valjak i dovodi Podravinu u vodstvo od 2:1. Još jednom se  ponovili  staro pravilo da se neiskorištenost prigoda kažnjava.

Rudar tada kreće još ofenzivnije prema domaćim vratima, ali domaćini koriste takvu situaciju i još jednom brzom kontrom preko Nikole Valjka u 87. minuti postavljaju konačan rezultat utakmice od 3:1.

Imamo dojam da je  Rudar u ovoj utakmici mogao puno bolje proći, no u nogometu se broje golovi, a to je u ovoj utakmici bilo na strani domaćina.

1. međužupanijska nogometna liga Čakovec – Varaždin, Ludbreg, 07. 04. 2018. 19. kolo

Podravina – Rudar 3:1 (1:0)

Suci: Marijan Dumančić, Rudolf Čižmešija, Dražen Sukanec          delegat: Slavko Kuščer