RIJEČKI MARATON – MIRELA TURK IZ M. SREDIŠĆA TREĆA NA PRVENSTVU HRVATSKE

U Rijeci je pod okriljem manifestacije “Homo si teć” otrčan drugi maraton i 16. polumaraton, koji je ujedno bio i pojedinačno prvenstvo Hrvatske u maratonu.

Po sunčanom, ali vjetrovitom vremenu naše su trkačice i trkači sudjelovali na 2. Riječkom maratonu i ostvarili odlične rezultate. Maraton je ujedno bio i državno prvenstvo u maratonu.

Najuspješnija plasmanom bila je Mirela Turk osvojivši ukupno 3. mjesto u ženskom poretku (i trećeplasirana na državnom prvenstvu) s odličnim rezultatom 3:10:51, iza Bojane Bjeljac i Marije Vrajić ostavivši iza sebe nekolicinu naših uspješnih maratonki.

Osim Mirele maraton je trčala i Jelena Domislović koja se plasirala na 16. mjesto rezultatom 4:11:58.

Od maratonaca najuspješniji je bio Goran Pongračić koji je osvojio izvanredno 7. mjesto u jakoj konkurenciji trkača rezultatom 2:50:15. Saša Moslavac bio je 11. rezultatom 3:13:00. Mario Pongračić maraton je istrčao za 3:20:20, Antun Belošević – 3:32:00, Petar Fajfarić – 3:43:48 i Jakov Klapež 3:46:17.

Polumaratonsku utrku trčala je Jasenka Martinez s 1:54:35.